פריצת דרך בחקר הסרטן: חוקרים בודדו והשמידו תאי גזע שמאיצים את המחלה

צוות חוקרים בבית החולים שיבא-תל השומר בודד תאי גזע בגידולים סרטניים בכליות, השתיל אותם בעכברים והוכיח כי תאים אלה אחראים לצמיחת הגידול; פריצת הדרך תוכל לסייע בפיתוח טיפולים חדשניים ותרופות חדשות בסוגי סרטן אגרסיביים

NoCamels
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
NoCamels

חוקרים במרכז הרפואי שיבא-תל השומר הגיעו לפריצת דרך בחקר הסרטן לאחר שהצליחו לבודד תאי גזע סרטניים שמאיצים את התפשטות המחלה ולהרוס אותם.

צוות המחקר בראשות בנימין דקל, מנהל המכון לחקר תאי אב בילדים בבית החולים, התמקד בבידוד תאי גזע סרטניים בגידולים סרטניים בכליות (נפרובלסטומה), המתרחשים לרוב בקרב ילדים. החוקרים השתמשו בתאים אלה כדי לבחון גישה רפואית חדשה שנועדה לטפל בעתיד בסוגים האגרסיביים יותר של סרטן. התוצאות פורסמו בכתב העת EMBO לרפואה מולקולארית.

ילדים חולי סרטןצילום: אלון רון

"במחקרים מוקדמים יותר, תאי גזע הופרדו מגידולים סרטניים בקרב מבוגרים שלקו בסרטן שד, סרטן לבלב וסרטן במוח, אבל עד כה היה ידוע הרבה פחות על תאי גזע סרטניים בקרב ילדים", אמר דקל. "תאי גזע סרטניים מכילים את המטען הגנטי המלא הדרוש להתחיל, לשמר ולהפיץ את הגידול הסרטני. הם מייצגים לא רק מערכת שימושית למחקר על סרטן אלא גם דרך לפיתוח תרופות חדשות וטיפולים חדשניים שנועדו לעצור צמיחה והתפשטות של סוגי סרטן שונים".

החוקרים הצליחו להשתיל תאי סרטן אנושיים בעכברים, מה שהביא לצמיחה של גידולים סרטניים. תאי הגזע זוהו והמחקרים הוכיחו כי הם אכן אחראים לצמיחת הגידול. כעת, השיטה ששימשה את המדענים יכולה להיות משוכפלת למחקרים נוספים בעתיד.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

המאמר המלא הופיע לראשונה באתר NoCamels.com - Israeli Innovation News

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker