1,790 פגיעות ברכוש במבצע; ועדת הכספים תכונס לדון בפיצויים

ב-88% מהמקרים הוגשו תביעות והן מטופלות ■ האוצר והמעסיקים יסכמו בשבוע הבא את הפיצויים לעובדים בדרום שנעדרו מהעבודה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בראשית השבוע הבא ייערך דיון משותף לאוצר, להסתדרות וללשכת התיאום של הארגוני הכלכליים בנושא הפיצויים לתושבי הדרום. הדיון ייערך בהמשך לישיבה שנערכה אתמול בלשכת מנהל רשות המסים בירושלים, בהשתתפות נציגי משרד האוצר, ההסתדרות ולשכת התיאום של המגזר העסקי בעניין פיצויים לתושבי ועסקי הדרום.

ועדת הכספים תכונס ביום ג' הקרוב לדון בסיוע לשדרות ולישובי הנגב המערבי ובפיצויים לנפגעי הירי בדרום. יו"ר הועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר כי המדינה חייבת לפעול לזורז ההליכים הבירוקרטיים כדי לפצות אתכל אלה שנפגעו כלכלית מהמבצע בעזה כי ועדת הכספים תפעל כל שביכולתה לקדם את העברת הפיצויים לתושבי הדרום.

בניין שנפגע מרקטה באשדודצילום: דודו בכר

הדיון ייערך לאור הנחיית שר האוצר לגבי מהות ואופי הפיצוי העקיף שישולם. מהאוצר נמסר כי בכל מקרה ישולם במלואו שכרם של הורים שנעדרו מהעבודה בשל העובדה שילדיהם עד גיל 14 לומדים בבתי ספר שנסגרו בהוראת פיקוד העורף, וכן שכרם של כלל העובדים שגרים ומועסקים בישובים המוגדרים כישובי ספר והנמצאים בטווח של עד 7 ק"מ מרצועת עזה.

עד אתמול רשמו אנשי מס רכוש שברשות המסים, 1,790 פגיעות ברכוש ביישובי דרום הארץ בעקבות ירי הטילים מרצועת עזה.

לאחר ההכרזה על הפסקת האש והשקט ביישובי הדרום, הנחה היום מינהל רשות המסים, דורון ארבלי, את אנשי מס רכוש לפעול באינטנסיביות על מנת לזרז את השלמת הטיפול באזרחים שרכושם נפגע לצורך השבת המצב לקדמותו.
למעלה מ-50 צוותי מס רכוש - עובדים ושמאים, פזורים באזורים שנפגעו ופועלים מאז החל המבצע בכוחות מתוגברים לטיפול בנזקים שאירעו כתוצאה מירי הרקטות ברצועה ולמתן מענה ראשוני לאזרחים.

על פי הערכה, נכון לאתמול בשעות אחר הצהריים, מאז החל מבצע "עמוד ענן", נרשמו 1,790 מקרים של פגיעה ברכוש: מבנים, כלי רכב וציוד לצורכי עבודה חקלאית. ב-88% מהמקרים כבר הוגשו תביעות והן מטופלות. כ-30 משפחות מראשון לציון, באר שבע ואשדוד שביתם נפגע מפגיעה ישירה פונו לבתי מלון, על חשבון קרן הפיצויים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker