שלדון אדלסון משכנע עובדים להצביע למיט רומני - בעזרת מייסד המכון הישראלי לדמוקרטיה

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונית דומקה
רונית דומקה

המיליארדר היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון, בעליו של העיתון הישראלי "ישראל היום", לא מסתפק בתרומות אדירות למסע הבחירות של המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, מיט רומני. ככל הנראה הוא רוצה כעת לגרום לעובדיו להצביע לרומני. לשם כך, נעזר אדלסון בברני מרכוס, מייסד הום דיפו והיו"ר הבינלאומי המכון הישראלי לדמוקרטיה, ומי שהונו נאמד ב-2.7 מיליארד דולר.

הנהלת לאס וגאס סנדס, חברת בתי ההימורים והנופש של אדלסון, חילקה באחרונה לעובדי בתי הקזינו בלאס וגאס עלוני הדרכה לבחירות, שבהם הטיה בולטת למען רומני וביקורת על יריבו, הנשיא המכהן ברק אובמה - כך לפי דיווח בבלוג "האפינגטון פוסט".

את העלונים, שהמטרה המוצהרת לפרסומם היתה "לסייע לעובדים להגן על משרותיהם", הוציא Job Creator Solutions, ארגון ללא מטרות רווח שהקים מרכוס עם הרמן קיין, שהיה אחד המתמודדים מול רומני בבחירות הפנימיות של המפלגה הרפובליקאית.

אדלסון, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תרם יותר מ-50 מיליון דולר לקמפיין של רומני והמפלגה הרפובליקאית - הסכום הגדול ביותר שנתרם מעולם על ידי תורם יחיד. אף שהעלונים אינם תומכים במוצהר באף אחד מהמועמדים, הם טוענים כי מדיניות האנרגיה, הבריאות והמיסוי של אובמה "אינה טובה לארה"ב, לחברה שלנו ולעובדינו", ואילו המדיניות שרומני מציע תביא לשגשוג. "אנחנו יודעים ומכבדים את העובדה שההצבעה היא בחירה פרטית ואישית", נכתב בעלון, "המדריך מספק כמה רעיונות בסיסיים ביותר שאולי תרצו לשקול בבואכם להצביע".

באחרונה כיכב מרכוס בסרטונים של קואליציית היהודים הרפובליקאים (RJC), שבהם מתח ביקורת על המדיניות הכלכלית של אובמה והביע תמיכה ברומני.

מהמכון הישראלי לדמוקרטיה נמסר כי "תומכי המכון בארה"ב, בדומה לתומכיו בישראל, נמצאים במקומות שונים על גבי הקשת הפוליטית. מרכוס אינו מדווח לנו על פעולות הקשורות בענייניה הפנימיים של ארה"ב, ובכל מקרה אין בינה לבין תפקידו כיו"ר בינלאומי של המכון דבר וחצי דבר, ולבטח אין היא קשורה או משפיעה על המכון לדמוקרטיה בישראל. למכון לדמוקרטיה יש חופש ועצמאות מוחלטים במחקר ובדרכי פעולתו, ומעולם לא נעשה כל ניסיון מצד תורמים להשפיע על פעילות המכון, על תכניו או על דעותיו".

וסוכנויות הידיעות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker