"תוצאות עבודתי הקשה נראות גם בעין בלתי מזוינת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סטס מיסז'ניקוב מסר בתגובה: "בקדנציה הנוכחית אני נבחן בתפקודי כשר התיירות. תוצאות עבודתי הקשה במשרד נראות גם בעין בלתי מזוינת, ובכל הצניעות המתבקשת אוכל לומר שהצלחתי לחולל פריצת דרך ממשית. אפשר לראות זאת בשבירת השיאים של כל הזמנים בתיירות הנכנסת עם יותר מ-3.5 מיליון תיירים מדי שנה, בהרחבת ההיצע המלונאי עם תוספת של 7,000 חדרים והתנעת הבנייה של 3,000 נוספים, באישור תוכנית האב לפיתוח תיירותי של ים המלח בהיקף 830 מיליון שקל לצד ביצוע קציר המלח, בשיפור הדרמטי של המוצר התיירותי עם מיתוג מחודש של אילת, התוכנית הלאומית של שבילי האופניים, בניית מוצרי נישה חדשניים כמו תיירות דרוזית וצ'רקסית, צפרות ותיירות חרדית מחו"ל, ופריצת דרך לשווקים חדשים כמו רוסיה, אוקראינה, ברזיל, סין והודו. כל אלה הפכו את ישראל ליעד תיירותי מועדף, למרות המשבר הכלכלי העולמי ולמרות המציאות הגיאו-פוליטית האזורית.

"בימים אלה אני משלים את הרפורמה להוזלת חבילת הנופש בישראל בכ-20%. במסגרת הרפורמה הוחזר, אחרי 20 שנה, דירוג בתי המלון, במטרה להגביר את השקיפות ולעודד את התחרות בענף המלונאות. בתקופתי כשר התיירות נוצרו 20 אלף מקומות עבודה חדשים וההכנסות מהתיירות צמחו לשיא חסר תקדים - 35 מיליארד שקל רק ב-2011.

"לעניין הלוביסטים ומסיבת יום הולדתי ה-40: כיו"ר ועדת הכספים, תפקיד שביצעתי מצוין לכל הדעות המקצועיות, התנהלתי בצורה שקולה, מקצועית ומאוזנת. בקבלת ההחלטות נהגתי כדרך קבע להיפגש עם כל הצדדים, כדי לשמוע את כל הדעות, כולל לוביסטים שעובדים עם הגופים המסחריים כדין. ככלל, כשאני בוחר את חבריי, אני לא עושה זאת בשל עיסוקם. לצד דני דנקנר ואלי יונס השתתפו באירוע המדובר גם חבריי ממעמד חברתי נמוך יותר, ואף כאלה שבאותה תקופה היו מובטלים.

"הטענות שהועלו על נסיעותי לחו"ל במסגרת תפקידי משוללות כל יסוד עובדתי ואינן מביאות לידי ביטוי את הישגיי המקצועיים הנובעים מסיורים אלה, שמתבטאים בהגברת התיירות לישראל ובשבירת שיאים מספריים. באותה הזדמנות אפשר להזכיר עוד מדינות רבות שביקרתי בהן שפתחו שווקים חדשים והגדילו תנועה של תיירים, יחד עם שיפור תדמיתה של ישראל באותן המדינות.

"לעניין פסטיבל הסטודנטים, תגובתי המלאה ניתנה בהזדמנויות שונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker