האם הליסינג יתייקר?

דניאל שמיל

>> היוזמה להעלאת שווי השימוש ולפיצולו מעוררת שאלות רבות. פרטי התוכנית לא הובררו עדיין, ולכן מעוררים אי בהירות גדולה באשר להשלכותיה.

מה הסבירות ששווי השימוש אכן יעלה?

בשלב זה קיימת טיוטת הצעת חוק. גם אם תאושר בידי הממשלה, חברות הליסינג ונהגי הציים צפויים לפתוח במסע לחצים כדי לשנות את ניסוחו. כמו כן, שווי השימוש החדש טרם הוגדר - והוא עשוי להיות נמוך יחסית ולא אפקטיבי. עליית שווי השימוש באה רק שנה וחצי אחרי שהסתיים מהלך קודם של ייקור המסים על משתמשי הליסינג, וטיעון זה ישמש כנשק בידי המתנגדים ליוזמה.

האם שווי השימוש צפוי לעלות בכל מקרה?

לא. אם תבחרו להשתמש במכונית הליסינג ללא הגבלה, כפי שקורה במקרים רבים, שווי השימוש יעלה. לעומת זאת, אם תשלמו על הדלק בעצמכם או תקבלו החזרים, שווי השימוש אף יוזל. שיעורי ההעלאה או ההוזלה אינם ידועים.

מדוע המדינה מטילה מס נוסף על מעמד הביניים?

בישראל יש 2.16 מיליון מכוניות פרטיות ורק כ-200 אלף כלי רכב צמודים בליסינג. מרבית הנהגים צפויים לפיכך ליהנות בעתיד מהשינוי, שיוריד את מחירי המכוניות החדשות, המשומשות והחלפים. לפי נתוני האוצר, נהגי הליסינג משתייכים לעשירונים התשיעי והעשירי, כך שלא ברור אם אכן ניתן לקרוא להם "מעמד ביניים".

האם כדאי לעבור למכונית ליסינג?

אם אינכם מקבלים דלק ללא הגבלה, התועלת שבליסינג נפגעת במידה ניכרת. הליסינג עולה לנהג פעמיים: בתשלום החכירה החודשי (שאפשר להמירו בהעלאה במשכורת) ובשווי השימוש. לרבים יהיה משתלם יותר לקחת הלוואה, בסגנון "ליסינג פרטי", מאשר לקבל מכונית מהחברה ולשלם שווי שימוש. לכן מניחים באוצר כי היקפי הליסינג יקטנו.

האם השינוי יחול על מכוניות שכבר משמשות בליסינג?

סביר שמעת כניסת החוק לתוקף, הוא יחול על כל המכוניות הצמודות בישראל. הסיבה לכך היא הרצון להימנע מאפליה בין מכוניות חדשות לישנות, שיעודד שימוש דווקא במכוניות ישנות, בטוחות פחות ומזהמות יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker