כך נראית מודעת הדרושים לקמפיין "חיים טוב" של לשכת נתניהו

המודעה קוראת לזוג שכירים ששכרם המשותף הוא 18-16 אלף שקל ויש להם לפחות ילד אחד בגילאי 4-1

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

מודעת הדרושים לקמפיין "חיים טוב" של לשכת הפרסום הממשלתית הזמינה בני זוג שכירים ששכרם המשותף הוא 18-16 אלף שקל ויש להם לפחות ילד אחד בגילאי 4-1. המשפחות קיבלו 5,000 שקל ליום עבור כל כל יום צילום. מאחר שהצילומים נמשכו יומיים, קיבלה כל משפחה 10,000 שקל.

מודעת הדרושים לקמפיין של ראש הממשלה

ממודעת הדרושים עולה כי לשכתו של נתניהו מנסה לאתר משפחות מהעשירונים הגבוהים בדירוג החברתי-כלכלי. השכר המבוקש מסמל את השכר המשותף של משק בית בעשירון התשיעי, השמיני והשביעי.

הקמפיין שעלה 5 מיליון שקל עורר ביקורת קשה. ממפלגת העבודה נמסר כי "חבל שהמיליונים האלה לא מושקעים במטרות ראויות יותר. אירוני ואכזרי שביום שבו מודיעים על 16 אלף משפחות שנזרקו ממעגל העבודה בחודש האחרון, מציגה ממשלת נתניהו משפחות מאושרות ונטולות דאגה. ממשלה היא שליחת ציבור, ולא חברה מסחרית הקונה שטחי פרסום לצורך האדרת שמה. נתניהו יודע היטב כי מצבם של אזרחי ישראל הוא הפוך מהאידיליה המוצגת בפרסומות".

גם ברשתות החברתיות הרוחות סערו. בדף הפייסבוק של "צדק חברתי - חדר המצב" נכתב: "אין בעיות, ההון לא התערבב בשלטון, הדלק לא מתייקר, סל המזון לעולם לא עלה פחות, מערכת הבריאות משגשגת, המשכורות שלנו בעלייה, בקיצור - הכל דבש. כלומר, אם אתם מאמינים לקמפיין שרכש ראש הממשלה בכספי הציבור שלנו".

חלק מהגולשים ברשתות החברתיות התייחסו בהומור לקמפיין הממשלתי. אחת מהם, יעל זילברמן, התייחסה לתמונה של משפחת גרינברג, שבה הם נראים מצולמים על רקע בית צעצוע של ילדים שנראה כמו מלונה: "אין שום בעיה עם התמונה, היא מדויקת לגמרי, כי מלונה - זה מה שזוג צעיר יכול לקנות. בית? דירה? פחחחח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker