שר הרווחה מינה את המועצה לביטחון תזונתי

במועצה חברים גורמי מקצוע מתחומים שונים, וביניהם תחומי הרווחה והחינוך ותהייה הגורם המקצועי הרשמי שיעסוק בקביעת מדיניות הממשלה בנושא הביטחון התזונתי

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

שר הרווחה, משה כחלון, מינה את המועצה לביטחון תזונתי. המועצה תהווה מסגרת פורמלית בין משרדית ולאומית, שתאפשר להתמודד ולבחון סוגיות רוחב בכל הנוגע לביטחון התזונתי ולדרכי הפעולה הנאותות להתמודדות עמו. המועצה תביא את המלצותיה בפני השר והממשלה.

במועצה חברים גורמי מקצוע מתחומים שונים, וביניהם תחומי הרווחה והחינוך ותהייה הגורם המקצועי הרשמי שיעסוק בקביעת מדיניות הממשלה בנושא הביטחון התזונתי.

משה כחלוןצילום: דודו בכר

הצעת החוק עברה בתמיכת הממשלה ולאחר שכחלון, הודיע, עם כניסתו לתפקידו, כי הוא תומך בהקמת גוף מקצועי שיפעל להסדיר בצורה נכונה את פתרונות ההזנה במדינת ישראל, תוך בדיקת אפשרויות שונות מלבד חלוקת מזון על ידי העמותות ובתי התמחוי.

ההגדרה למונח "ביטחון תזונתי" פורסמה עוד ב-1990 על ידי ע"י ארגון LSRO. לפיו, ביטחון תזונתי הוא "כאשר לכל האנשים ובכל זמן יש גישה לאוכל המספיק לקיום חיים בריאים ופעילים. בתוך זה כלולים זמינות ונגישות לאוכל מזין ובטוח ויכולת מובטחת להשגת מזונות המקובלים בחברה, ובדרכים המקובלות (למשל, ללא הצורך להיעזר שירותי חרום, אכילה מפסולת, כניבה ודרכי התמודדות שונות).


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker