בניגוד להבטחות: 61 מיליון שקל יקוצצו מתקציב משרד החינוך

הקיצוץ הצפוי בתקציבי הרשויות המקומיות, כ-37.5 מיליון שקל בשנתיים, ישפיע על תקציבי הרווחה והחינוך בערים ■ משרד האוצר: הקיצוצים לא יפגעו בשעות הלימוד, בתלמידים או בשירותי הרווחה

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

רק בשבוע שעבר הבטיחו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ כי משרדי החינוך והרווחה יוחרגו מהקיצוץ הרוחבי, אך היום מסתבר שגם המשרדים האלה יספגו קיצוץ משמעותי בתקציבם.

צילום: אוליבייה פיטוסי

משרד החינוך הוא אחד המשרדים שייספגו את הקיצוץ הגבוה ביותר - כ-61 מיליון שקל השנה וב-2013 (שיתחלקו לכ-30.5 מיליון שקל בכל שנה). המשרדים שיקצצו סכומים גבוהים יותר בשנתיים הקרובות הם המשרד לביטחון פנים (150.6 מיליון שקל) ומשרד ראש הממשלה (כ-81 מיליון שקל). כמו כן, תקציב משרד הרווחה יקוצץ ב-10.5 מיליון שקל.

עדיין לא ברור כיצד הקיצוץ הצפוי בתקציבי הרשויות המקומיות (כ-37.5 מיליון שקל בשנתיים הקרובות) ישפיע על תקציבי הרווחה והחינוך של הרשויות המקומיות, המתקצבות גם הן את בתי הספר ומנגנוני הרווחה ברשויות. בנוסף, מתוכנן קיצוץ גבוה בתקציב ההשכלה הגבוהה (כ-57 מיליון שקל) - גבוה ב-7 מיליון שקל מהסכום ששר האוצר יובל שטייניץ הבטיח להעביר למכללת אריאל בשנתיים הקרובות כדי להמירה למעמד אוניברסיטאי.

הקיצוצים במשרד החינוך והרווחה יהיו ממטה המשרדים. מדובר על קיצוץ של כ-1% מתקציב החינוך בכל שנה סמשך שנתיים, וקיצוץ של כ-5% אחוזים מתקציב הרווחה בכל שנה.

ממשרד האוצר נמסר: "הקיצוצים הם במשרדי הרווחה והחינוך הם מתקציבי המטות ולא יפגעו בשעות הלימוד, בתלמידים או בשירותי הרווחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker