מי ייפגע מהקיצוץ בחינוך? ילדי המעונות ונערי החינוך הטכנולוגי

5,000 ילדים שנרשמו למעונות היום שבאחריות משרד התמ"ת לא יקבלו סבסוד שכר לימוד המיועד לאמהות ■ 600 בני נוער לא יוכלו ללמוד בבתי הספר המקצועיים טכנולוגיים שבאחריות התמ"ת

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
אורה קורן

שר התמ"ת שלום שמחון תקף היום בחריפות את ההחלטה לקצץ בתקציב משרד התמ"ת. במערכות התמ"ת לומדים 88 אלף ילדים במעונות ומשפחתונים ובצהרונים כ-35 אלף. בבתי ספר מקצועיים של התמ"ת לומדים כ-13 אלף תלמידים. הקיצוץ בשיעור של 5% במעונות וצהרונים משמעותו: כ-50 מיליון שקל. הקיצוץ בתחום החינוך הטכנולוגי מוערך בכ-17 מיליון שקל.

צילום: תומר אפלבאום

לדבריו משמעות הקיצוץ בתקציב המשרד היא, כי החל משנת הלימודים הקרובה - 5000 ילדים שנרשמו למעונות היום שבאחריות משרד התמ"ת לא יקבלו סבסוד שכר לימוד המיועד לאמהות דבר שיביא לפגיעה קשה ביכולתן של אמהות אלו לצאת לעבודה, וזאת בניגוד להמלצות טרכטנברג שאושרו בממשלה. בנוסף,  600 בני נוער לא יוכלו להתחיל את לימודיהם בבתי הספר המקצועיים טכנולוגיים שבאחריות התמ"ת.

  שמחון הביע תמיהה על כך שעל אף הבטחת ראש הממשלה כי לא תהיה פגיעה במערכת החינוך, הרי שילדים הלומדים במערכת החינוך שבאחריות התמ"ת יפגעו קשות בגין קיצוץ בתקציב המשרד. "כשם שאסור לפגוע בתקציב משרד החינוך, כך אסור לקצץ גם בתקציבי החינוך הנכללים בתקציב משרד התמ"ת, שתרומתם כה משמעותית, הן בתחום החינוך והן בשל ההשלכות שלהם על שוק העבודה והצמיחה הכלכלית".   

  ממשרד התמ"ת נמסר כי ההחלטה על הסעיפים עליהם יחול הקיצוץ מתקבלת במשרד האוצר. בסיס התקציב של משרד התמ"ת שעליו צפוי לחול הקיצוץ, עומד על 3.5 מיליארד שקלים. לתחום התעסוקה מוקצים 2 מיליארד שקלים, מתוכם תקציב המעונות והכשרה מקצועית 1.7 מיליארד שקלים. הקיצוץ יחול על מעונות, צהרונים ומשפחתונים.

  במערכות התמ"ת לומדים:

  במעונות ומשפחתונים-88 אלף ילדים

  בצהרונים כ- 35 אלף.

  הקיצוץ בשיעור של 5% במעונות וצהרונים משמעותו: כ- 50 מליון. ₪

  בבתי ספר מקצועיים של התמ"ת לומדים: כ- 13 אלף תלמידים

  הקיצוץ בתחום של מוערך בכ- 17 מליון ₪. שמשמעותו הפחתה של 600 תלמידים

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

  על סדר היום