עיריית תל אביב וחברת החשמל יעודדו חיסכון ברדיו האזורי ובגלי צה"ל

איתי טרילניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי טרילניק

הקריאה לחיסכון ציבורי בחשמל עולה על גלי האתר: עיריית תל אביב החלה אתמול בקמפיין רדיופוני לחיסכון בחשמל, שמטרתו להפחית את צריכת החשמל בעיר במהלך שעות הצהריים - כך שתימנע הפעלת תחנת הכוח רדינג שבצפון העיר באמצעות מזוט מזהם.

הקמפיין, שימומן על ידי העירייה ב-21 אלף שקל, ישודר בתחנות הרדיו האזוריות (רדיו תל אביב, רדיו ללא הפסקה ו-99fm) במשך עשרה ימים, תחת הכותרת "חוסכים בחשמל ושומרים על תל אביב-יפו ירוקה". על הקמפיין המוניציפלי הכריז שלשום ראש העיר, רון חולדאי, בדיון שקיימה מועצת העיר בהפעלת תחנת רדינג במזוט, בשל המחסור בגז. בעירייה מודאגים מהפעלת התחנה במזוט המזהם, לראשונה מאז הוסבה לשימוש בגז טבעי ב-2006. אחת הסיבות לדאגה היא שהמזוט יועבר לתחנה באמצעות כ-30 מכליות כביש ביום. יחידה אחת בתחנה, בהספק של 219 מגה-ואט, כבר הוסבה לשימוש במזוט, ויחידה שנייה עשויה להיות מוסבת בתוך עשרה ימים מקבלת האישור לכך. עם זאת, שירותי הכיבוי של תל אביב, המתוקצבים על ידי העירייה, אינם מאשרים בינתיים את הפעלת התחנה במזוט, בטענה כי התחנה אינה עומדת בדרישות הבטיחות. באחרונה רמז יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל, כי העירייה מעכבת באופן זה את ההפעלה במזוט.

בתוך כך הודיעה חברת החשמל כי תדווח לציבור בזמן אמת על נתוני צריכת החשמל באמצעות הרדיו. נתונים אודות כושר הייצור במשק, צריכת החשמל בפועל וצפי שיא הצריכה יימסרו בגלי צה"ל ארבע פעמים ביום (בשעות 09:00, 12:00, 15:00 ו-17:00), בצמוד לחדשות ולאחר תחזית מזג האוויר. כמו כן תבקש החברה בדיווח להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הבוקר והערב, ולכוון את המזגנים לטמפרטורה של 25 מעלות. בשבוע שעבר ציינו בחברה כי היענות הציבור לחיסכון הפחיתה מהביקושים לחשמל כ-250 מגה-ואט בשעות הקריטיות בצהריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker