הסוכנות היהודית נגד הסטודנטים בת"א: מתכוונת לפנות כ-50 סטודנטים מהמעונות

הסוכנות היהודית: "אגודת הסטודנטים בתל אביב נגועה בצביעות וגזענות"; האגודה בתגובה טוענת לפגיעה באוכלוסיות מוחלשות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

מאבק רווי יצרים פרץ בין אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב לסוכנות היהודית על רקע כוונת הסוכנות לשכן 48 עולים חדשים במעונות הסטודנטים ברמת אביב. ראשי אגודת הסטודנטים הקימו היום מאהל מחאה במעונות ברודצקי, הסמוכים לאוניברסיטה, והם מתכוונים לשבש את עבודת הסוכנות באמצעות ביצוע מאות שיחות טלפון ללשכת יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי.

בתגובה טוענת הסוכנות כי "אגודת הסטודנטים בתל אביב נגועה בצביעות וגזענות ומדירה סטודנטים עולים חדשים". לאחרונה החליטה הסוכנות היהודית, שבבעלותה המעונות ברחוב ברודצקי, לפנות כ-50 סטודנטים מהמעונות בסוף אוגוסט ולהכניס במקומם עולים חדשים.

מאהל המחאה של הסטודנטים במעונות ברודצקי ברמת אביבצילום: הילה אילן

לטענת הסוכנות מדובר בסטודנטים עולים בודדים המנסים להשתלב במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל ושנרשמו על ידי הסוכנות למכינה קדם אקדמית.

עם זאת, מבירור שערכו הסטודנטים מול האוניברסיטה עלה כי העולים לא מוכרים להם וכי לא שובצו על ידי הסוכנות למכינה. לדברי הסטודנטים, פנייתם לסוכנות במטרה להגיע לפשרה "נענתה בזלזול". הסטודנטים הציעו לסוכנות לשכן את העולים החדשים במעונות במשך חצי שנה, בתנאי שבזמן זה תמצא עבורם פתרונות דיור אחרים.

הסטודנטים, שמתכוונים להפגין ביום שלישי מול ביתו של שרנסקי בירושלים, טוענים כי במעונות מתגוררים כ-290 סטודנטים מאוכלוסיות מוחלשות שזהו פתרון הדיור היחיד עבורם. "החלטת הסוכנות כמוה כגזר דין מוות עבור המשך לימודיהם של הסטודנטים באוניברסיטת ת"א שכן אין באפשרותם לשכור דירה במקום אחר בעיר או מחוצה לה", טוענים באגודה.

מהסוכנות היהודית נמסר בנוסף כי "שוב אגודת הסטודנטים מטעה את הציבור בקמפיין שאינו מדייק בעובדות - במבני המעונות בבית רודצקי ובית מלמן קיימים 546 מיטות. הסוכנות מבקשת לשלב 48 עולים צעירים שישתלבו במוסדות להשכלה גבוהה. הניסיון להדיר עולים חדשים מאתרים אשר שימשו בעבר לקליטת עולים נגועה בחוצפה ועזות מצח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום