בכיר בהסתדרות החבר במועצת העיר תל אביב: עובדי הניקיון מבוגרים מדי להעסקה ישירה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

>> "עובדי הניקיון אינם מתאימים להעסקה ישירה, מה גם שחלקם מבוגרים" - כך אמר חבר מועצת העיר תל אביב מטעם סיעת תל אביב אחת, שמואל מזרחי, בדיון שקיימה השבוע המועצה בהצעה לסדר היום להעברת עובדי הקבלן המועסקים בעיר באמצעות חברות קבלניות להעסקה ישירה.

דברי מזרחי עוררו תמיהה בקרב חברי המועצה, מכיוון שמזרחי חבר בהנהגת ההסתדרות. לדבריו קדמה הצעה לסדר היום שהגיש חבר המועצה שרון לוזון, נציג סיעת עיר לכולנו ויו"ר אסיפת הנציגים של ארגון כוח לעובדים, שלפיה יותר מ-1,000 עובדי הקבלן המועסקים בעירייה באמצעות חברות קבלניות כמנקים, מאבטחים, חובשים בחופי הים ועובדות סמך העורכות ביקורי בית אצל נזקקים, יועברו לאלתר להעסקה ישירה.

מזרחי השיב ללוזון כי עיריית תל אביב עושה מעל ומעבר בעניין העברת עובדי קבלן למעמד של עובדים בהעסקה ישירה. "בשנתיים האחרונות הכנסנו 2,000 עובדים שמשכורותיהם שולמו לפי שעות להעסקה חודשית וישירה", אמר. לוזון התריס כלפיו כי העובדים שהועברו להעסקה ישירה כולם בעלי מקצועות הדורשים השכלה. "זה טוב, אבל את העובדים החלשים העירייה השאירה מאחור והם עדיין מועסקים באמצעות חברות קבלניות", הוא טען.

מזרחי, שהוא גם יו"ר ועדת המכרזים בעירייה, אמר בתגובה: "איש בתל אביב לא פעל כמוני למען העברת עובדי קבלן להעסקה ישירה. הקמנו מחלקה הבודקת את אכיפת הזכויות של עובדי הקבלן. פסלנו 15 הצעות של קבלנים שלא עמדו בדרישותינו. אמרתי שיש בעיה להעסיק עובדי ניקיון באופן ישיר, כי מבוגרים בני 65-66 לא מתאימים להעסקה ישירה מכיוון שהם קרובים לגיל הפרישה". לשאלה אם הוא מודע לכך שהימנעות מקליטת עובדים מבוגרים להעסקה ישירה לעומת אחרים שנקלטים היא בגדר אפליה מחמת גיל נמנע מזרחי מלהתייחס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker