הראל לוקר אוסר על כניסת אנשי האוצר למשרד ראש הממשלה

מנכ"ל משרד ראש הממשלה טוען כי האוצר אינו ממלא החלטות הממשלה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בהתאם להוראה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, נמנעה היום כניסה של אנשי האוצר בדרג הביניים לישיבת הממשלה השבועית. ההוראה עדיין בתוקף.

לטענת מנכ"ל משרד רה"מ, אגף התקציבים באוצר מעכב בחודשים האחרונים העברת כספים לפרויקטים שהממשלה אישרה עוד לפני כחצי שנה וכל מאמציו לקבל את הכספים עלו בתוהו.

הראל לוקרצילום: קובי וולף

לכן, החליט לוקר למנוע את כניסת אנשי האוצר לבניין משרד רה"מ. ההוראה לא חלה כמובן על שר האוצר, יובל שטייניץ. יצוין כי לא זכור מקרה כזה בעבר, שבו מנכ"ל משרד רה"מ מנע כניסת אנשי משרד ממשלתי למשרדו, בטענה כי לא ביצעו החלטת ממשלה. ההחלטה עדין בתוקף, כלומר גם היום לא יוכלו אנשי אוצר להיכנס למשרד רה"מ, אלא אם המחלוקת בין לוקר לראשי האוצר תיפתר.

יצוין כי היום, לאחר שהתברר ללוקר כי אנשי האוצר הוזמנו לישיבת הממשלה, הותרה כניסתם והם השתתפו בישיבה.

ממשרד רה"מ נמסר בתגובה כי בסמכות מנכ"ל המשרד למנוע כניסה של אנשים למשרד, ולא רק מסיבות ביטחוניות, וכי אנשי האוצר לא יורשו להיכנס עד שהנושא יוסדר.

מאגף התקציבים באוצר נמסר כי כול הנושאים שבהם לדברי לוקר האוצר לא העביר את הכספים עליהם החליטה הממשלה, כמו פיתוח המגזר הבדואי והדרוזי, מלחמה בסחר בנשים, שיקום תשתיות מורשת לאומית, משרד רה"מ קיבל את כול הכספים והוא נמצא בהם בתת ביצוע, כלומר לא ניצל עד היום את התקציבים שהועמדו לרשותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker