צבי זרחיה

לקראת פרסום דו"ח המבקר ריכז אגף ההסברה של תנועת ש"ס את מירב הנתונים העובדתיים בסרטון קצר שבו נראה בין היתר השופט בדימוס אליהו וינוגרד (שנשכר על ידי ישי) אומר למצלמה "אפילו היתה מוכנה אין קשר בין מה שקרה שם, בפועל זה אסון נורא. זה לא קשור למוכנות ולאי מוכנות". הסרטון הוצג באתר האינטרנט של תנועת ש"ס תחת הכותרת "הציבור ישפוט"

וינוגרד הוסיף כי "אפילו המבקר משבח כמי שעסק ודאג ודירבן כדי לאפשר את הפעולה". דודו דיין, אב שכול, אמר כי "אני לא חושב שאלי ישי אשם במשהו באסון". דוד גנון, אב שכול, קבע "אף אחד לא אשם".

תחת הכותרת "מה באמת קרה?" צויין כי ישי התריע בשנת 2002 בפני רה"מ דאז שרון בעניין. למרות התרעותיו החליטה הממשלה להפסיק את הטיסות. ישי היחיד שפנה והזהיר. גם באפריל 2010 פנה ישי לרה"מ נתניהו כדי לזרז הטיפול למציאת פתרונות מיידים לטווח הקצר ולטווח ארוך. כך גם במאי 2010 הוא התריע על מצבם של שירותי הכבאות. כתוצאה מכך הוחלט להקצות 100 מיליון שקלים למערך הכבאות.

אילן פלג עד ראיה אמר "אין ישי אין שום קשר לא בשריפה ולא באסון האנושי". כמו כן, צוטטו עיתונאים שציינו שישי לא אשם. ישי אינו מתכוון להתפטר גם לנוכח ההערכות שהמבקר עשוי להטיל עליו ועל שר האוצר שטייניץ "אחריות מיוחדת". גם שטייניץ לא מתכוון להתפטר. ישי התריע בשנת 2002 כי "אין להפסיק את טיסות חיל האויר לכיבוי שריפות" אבל עמדתו לא התקבלה.

בסרטון גם מוזכרת שריפת ענק שאירעה מחוז ויקטוריה באוסרטליה בשנת 2009 שכוחות הכיבוי הזדקקו לשבועות כדי להשתלט על השריפה.

תחת הכותרת "מה באמת קרה ?" צויין כי ישי התריע בשנת 2002 בפני רה"מ דאז שרון בעניין.  למרות התרעותיו החליטה הממשלה להפסיק את הטיסות. ישי היחיד שפנה והזהיר. גם באפריל 2010 פנה ישי לרה"מ נתניהו כדי לזרז הטיפול למציאת פתרונות מיידים לטווח הקצר ולטווח ארוך. כך גם במאי 2010 הוא התריע על מצבם של שירותציה כגבאות. כתוצאה מכך הוחלט להקצות 100 מיילון שקלים למערך הכבאות".

אילן פלג עד ראיה אמר "אין ישי אין שום קשר לא בשריפה ולא באסון האנושי". כמו כן, צוטטו עיתונאים שציינו שישי לא אשם.

אגב, ישי אינו מתכוון להתפטר גם לנוכח ההערכות שהמבקר עשוי להטיל עליו ועל שר האוצר שטייניץ "אחריות מיוחדת". גם שטייניץ לא מתכוון להתפטר

בסרטון גם מוזכרת שריפת ענק שאירעה מחוז ויקטוריה באוסרטליה בשנת 2009 שכוחות הכיבוי הזדקקו לשבועות כדי להשתלט על השריפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker