אפיקים במו"מ לרכישת חלק מפעילות האוטובוסים של ואוליה

המו"מ החל בעקבות החלטת ואוליה העולמית לסיים את פעילות התחבורה שלה בעולם והפסדים של 20 מיליון שקל בשנה בישראל

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

>> ואוליה ממשיכה בניסיונות לצמצם את חלקה בתחום התחבורה בישראל. אחרי שבשבוע שעבר סיכמה על מכירת 25% מחברת ההפעלה של הרכבת הקלה (קונקס JLRT) לאגד, החברה מנהלת מגעים מתקדמים על מכירת חלק מחטיבת התחבורה הציבורית באוטובוסים (קונקס) לקבוצת אפיקים. העסקה תלויה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים ומשרד התחבורה.

המשא ומתן החל בעקבות החלטת ואוליה העולמית לסיים את פעילות התחבורה שלה בעולם ולמכור את פעילותה. בנוסף להפסדים של 20 מיליון שקל בשנה, לפי הערכות, בישראל. בחודשים האחרונים נפגשו אנשי ואוליה עם נציגים של קבוצות הפעילות בתחום התחבורה הציבורית וחברות היסעים שונות, בניסיון למכור את הפעילות בישראל. לאחר שניסו למכור את כל הפעילות בישראל ואף לצרף למכירה כמה אזורי פעילות במזרח אירופה, הוחלט בוואוליה לשנות גישה ולהיכנס לשותפות עם מפעיל חדש.

ל-TheMarker נודע כי תנאי המכירה כבר סוכמו עם קבוצת אפיקים, השייכת למשפחת סלע, המפעילה שירותי תחבורה ציבורית באזור השומרון ושייכת לקבוצת אמנון מסילות, הפועלת בתחומי ההיסעים והנדל"ן.

קבוצת ואוליה ישראל (Veolia Environnement Israel) החלה את פעילותה בישראל ב-1993. החברה מעסיקה כיום כ-2,000 עובדים בארבע חטיבות: ואוליה מים, ואוליה שירותי איכות סביבה, ואוליה אנרגיה (דלקיה), וואוליה תחבורה ציבורית (קונקס). בשל פעילותה הרווחית יחסית בישראל בשאר התחומים, אין בכוונת ואוליה העולמית לסגור את השלוחה המקומית וברצונה להעמיק את פעילותה בתחומי הסביבה, המים והאנרגיה.

ואוליה נחשבת לאחת ממפעילות התחבורה הציבורית הפרטיות הדומיננטיות בענף. החברה מפעילה כ-300 אוטובוסים באשכול לוד-מודיעין, שאותו היא תאבד בחודשים הקרובים. כמו כן מפעילה ואוליה את התחבורה הציבורית באשדוד ובטבריה עד סוף 2013, וכן את קווי האוטובוסים מבני ברק לירושלים (בזיכיון -12 שנה).

מוואוליה ומאפיקים לא נמסרה תגובה לידיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker