אטיאס נגד האוצר: מנסה לטרפד דיור מוזל לסטודנטים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

>> שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, הורה למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, בן-ציון (בנצי) ליברמן, שלא להעביר לאישור ועדת הכספים את פרויקט הבנייה המוזלת להשכרה לסטודנטים - כך מסרו אתמול מקורות בממשלה. ההוראה מנוגדת להחלטת הממשלה בנושא, שנסמכת על המלצות ועדת טרכטנברג.

לפי הנחיות החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, כל הנחה במחירי קרקע שמשווק מינהל מקרקעי ישראל צריכה לקבל את אישור ועדת הכספים. הממשלה, בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג, החליטה כי המינהל יעמיד קרקעות לבנייה להשכרה מוזלת לסטודנטים בחינם, כלומר בהנחה של 100%. ההנחה היתה אמורה לקבל את אישור ועדת הכספים.

ליברמן היה אמור להעביר את בקשת האישור לוועדת הכספים, אך שלשום הורה לו אטיאס לא לעשות זאת. שר השיכון כורך את אישור ההנחה בקרקע לסטודנטים בעוד שני פרויקטים - מחיר למשתכן ובנייה לשכירות מוזלת. לדבריו, המינהל קיבל החלטות בשלושת נושאים אלה יחד, והם צריכים לעבור כמקשה אחת לוועדת הכספים.

ההוראה של אטיאס התקבלה בתדהמה באוצר, וגורמים במשרד אמרו כי שר השיכון מנסה לטרפד דיור מוזל להשכרה לציבור החילוני. בכיר טען כי בשיחה פנימית במינהל אמר אטיאס: "גם לנו יש סטודנטים, שקוראים להם אברכים".

בתגובה מסר גורם במינהל מקרקעי ישראל כי "אגף התקציבים מעכב את הגדלת היצע הקרקעות, פוגע בסטודנטים ובדיירי הדיור הציבורי - הכל במטרה למקסם רווחים מקרקעות המדינה. לעצם העניין, בעקבות דרישה של אנשי האגף, החשבת הכללית דרשה להעביר לאישור ועדת הכספים הנחות שהתקבלו במועצת המינהל, בהחלטה שכללה הן את מעונות הסטודנטים, הן את הדיור להשכרה והן את מחירי מחיר למשתכן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker