הקדמת הבחירות דוחקת את מובילי המחאה לפינה: הולכים לפוליטיקה או לא?

הילה ויסברג
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג
אבשלום חלוץ

הקדמת הבחירות לכנסת המסתמנת ל-4 בספטמבר משפיעה בין היתר על תוכניותיהם של מובילי המחאה החברתית-כלכלית - שתיכננו לחדש את המחאה ולצאת לרחובות עם עליית הטמפרטורות. כמה מהשמות הבולטים במחאה - בהם סתיו שפיר, מיוזמות מחאת האוהלים, ויו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי - ששקלו אם להיכנס לפוליטיקה, האמינו עד עתה שיש להם כשנה וחצי כדי להחליט על צעדיהם הבאים. לאור המצב החדש שנוצר, עליהם להחליט במהירות אם ברצונם להתברג במפלגה זאת או אחרת, או להמשיך לפעול מחוץ למערכת הפוליטית.

לטענתו של שמולי, הדיווחים שלפיהם הוא גיבש זה מכבר החלטה להיכנס לפוליטיקה שגויים מיסודם. לדבריו, בימים הקרובים הוא יקבל החלטה אם להיכנס לזירה הפוליטית - והדגיש כי במידה שיחליט לעשות כן, כבר ברור לו לאיזה מפלגה הוא מעוניין להצטרף, וכי הוא אינו עורך משא ומתן עם מפלגות אחרות. שמולי אינו מוכן לחשוף באיזה מפלגה מדובר, אך לפי ההערכות מדובר במפלגת העבודה. "אני עדיין מתבשל", הוסיף. "לאור הנסיבות אהיה חייב לקבל החלטה בימים הקרובים".

בהמשך לדיווחים אתמול כי שפיר מחוזרת באופן אינטנסיבי על ידי מפלגת העבודה, בראשות היו"ר שלי יחימוביץ', ציינו מקורבים לשפיר כי גם היא שוקלת את המשך דרכה. "על שפיר מופעלים לחצים כבדים מצד גורמים שונים במערכת הפוליטית. היא מתייעצת עם פעילי המחאה החברתית על מנת להחליט על המשך צעדיה", אמר אתמול מקורב לשפיר, שלא הסכים להיכנס לפרטים אודות זהות המפלגות.

היועצת האסטרטגית של מפלגת העבודה, טל אלכסנדרוביץ', מסרה כי יו"ר המפלגה מקיימת סדרה של פגישות אינטנסיביות עם שורה של אישים: "החלטנו כי באופן גורף לא נאשר או נכחיש קיומם של מגעים כאלה או אחרים, כדי למנוע חרושת של שמועות ולכבד את הדיסקרטיות של המועמדים האפשריים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker