זה לקשורי |

"איראנים, לעולם לא נפציץ את המדינה שלכם, אנחנו אוהבים אתכם"

נאום הברווז הגרעיני של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא היה ערב לאוזניהם של בני הזוג רוני אדרי ומיכל תמיר, שהחליטו לפנות בעצמם לעם היושב באיראן ובמסר שונה לחלוטין

יעל שנער
יעל שנער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל שנער
יעל שנער

נאום הברווז הגרעיני של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקבל במחיאות כפיים סוערות בוועידת איפא"ק בארה"ב. אבל הוא לא היה ערב לאוזניהם של , שהחליטו לפנות בעצמם לעם היושב באיראן ובמסר שונה לחלוטין.

הזוג שמנהל את פושפין, מכינה לעיצוב ואדריכלות, החל לצלם את עצמם ואת החברים שלהם תחת הכיתוב: "איראנים, אנחנו לעולם לא נפציץ את המדינה שלכם, אנחנו אוהבים אתכם". כאשר לצד התמונה נכתב: "על מנת שתפרוץ מלחמה בנינו, אנחנו צריכים לפחד מכם ולשנוא אתכם, אבל אף איראני לא עשה לנו שום דבר רע... אנחנו רואים בטלוויזיה את המנהיג שלכם ויודעים שהוא לא מייצג את כולכם. אם אתם רואים בטלוויזיה שלכם את המנהיג שלנו, תהיו בטוחים שהוא לא מייצג את כולנו".

8 מתוך 8 |
1 מתוך 8 |
צילום: מתוך הפייסבוק
2 מתוך 8 |

היוזמה פשטה ברשת כאש בשדה קוצים, ואנשים שיתפו את היצירות של בני הזוג. גולשים נוספים התחילו ליצור בעצמם כרזות דומות על ידי הדבקת הכיתוב לתמונות שלהם. התגובה האיראנית לא איחרה לבוא, ואיראנים צעירים ומבוגרים יצרו בעצמם כרזות עליהם כתוב "אנחנו אוהבים את ישראל". ליד הכרזה נכתב: "כל בני האדם שווים, זכותו של כל אדם לאמץ איזה דת שירצה ולגור במקום שייבחר".

אדרי סיפר ל-TheMarker איך הכל התחיל: "ביום חמישי העלינו את הפוסטר הראשון, כאשר התגובות בהתחלה היו שאנחנו נאיביים ופאטתיים - אבל בינתיים נראה שהנאיביות עובדת. אנשים שכפלו והתחילו לעלות בעצמם כרזות, ותוך פחות מ-48 שעות הגענו לצד השני באיראן שאומר בדיוק את מה שאנחנו אומרים".

לדברי אדרי, "אני 'מופצץ' תרתי משמע בפייסבוק במאות רבות של הודעות מאיראנים, שאומרים שריגשנו אותם עד דמעות. חלקם כותבים בפרטי מכיוון שהם פוחדים להיחשף, אחרים כותבים על הוול בשמם המלא, ויש גם איראנים גולים מטורנטו, ניו יורק וצרפת שכותבים לנו תודות".

תמיר מספרת שכאשר אדרי ביקש ממנה להצטלם היא לא הבינה עבור מה זה: "סתם קיטרתי ולא הבנתי מה המטרה שלשמה הוא מתעקש לצלם אותי. אבל עכשיו אני קוראת מכתבי תודה מאיראנים כמוני, בגלל שזה הפך ללהיט וויראלי הם רואים שזה לא סתם שני הזויים מתל אביב, אלא עם שלם שלא רוצה מלחמה איתם". אדרי מסביר כי לפעמים המסר הכי פשוט הוא מה שרוצים לשמוע: "אם אתה אומר למישהו שאתה אוהב אותו הוא עונה לך באותו מטבע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker