היצוא התעשייתי ירד ב-9% לעומת הרבעון השני של 2011

למעלה מ-80% מהירידה נגזרה מענפי הכימיה והתרופות

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התאחדות התעשיינים מצטרפת למדווחים על ירידה מדאיגה ביצוא הישראלי. בהודעה שפירסמה היום (ד') צוין כי כי על פי ניתוח נתוני היצוא באגף הכלכלה בראשות רובי גינל, בחודשים דצמבר 2011 עד ינואר 2012 רשם היצוא התעשייתי נסיגה ריאלית נוספת של כ-4% בהשוואה לחודשיים הקודמים ובכך השלים נסיגה מצטברת של כ-9% מאז הרבעון השני של 2011.

הנסיגה ביצוא התעשייתי מאז הרבעון השני של 2011, משקפת נסיגה מצטברת ביצוא מרבית ענפי התעשייה: עיקר הנסיגה (למעלה מ-80%) נגזרה מענפי הכימיה והתרופות, אשר רשמו נסיגה מצטברת של 16% ו-17%, בהתאמה. זאת לצד נסיגה ריאלית מצטברת של כ-4% ביצוא ענפי האלקטרוניקה (ללא כלי טייס).

צילום: סי די בנק

בהתאחדות בחרו לנטרל את השפעת יצוא ענף כלי הטייס, הכולל כנראה יצוא של התעשיות הבטחוניות, בנימוק שהוא מאפיין בתנודתיות רבה וכך הסתכמה נסיגת היצוא התעשייתי בכ-13%.

על פי ההתאחדות, ענף כלי הטייס, שהינו ענף חריג ותנודתי המאופיין בעסקות בהיקפים גדולים, רשם במהלך תקופה זו גידול ריאלי חד ביותר, של כ-86%, ובכך מיתן משמעותית את הנסיגה ביצוא התעשייתי כולו ובקבוצת ענפי האלקטרוניקה שהינו חלק מהם.

הנסיגה ביצוא התעשייתי

נסיגה מצטברת חדה נרשמה גם ביצוא ענפי הטקסטיל וההלבשה (21%-), העץ, הנייר והדפוס (20%), המתכת (13%-), המזון (12%-), הרכיבים האלקטרוניים (10%-) והגומי והפלסטיק (10%-).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker