גלעד לובינג ליו"ר הכנסת: נהגנו כמו משרדים אחרים

חברת הלובינג שלחה מכתב תגובה שעליו חתום עו"ד דורי קלגסבלד, בעקבות החלטת יו"ר הכנסת לשלול את אישורי הכניסה למשכן מעובדיה ■ בסוף השבוע קרס אתר האינטרנט של גלעד ■ תנועות חברתיות יפגינו מול הכנסת נגד פעילות הלוביסטים

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

<<משרד הלובינג גלעד הגיש בסוף השבוע ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, מכתב בן כ-20 עמודים שבו הביע התנגדות לשלילת ההיתרים ל-13 הלוביסטים במשרד.

תשובת המשרד נכתבה על ידי עו"ד דורי קלגסבלד, ולפי הערכות נטען בה כי התנהגות הלובסטים של גלעד אינה חריגה לעומת משרדי לובינג אחרים.

הנהלת גלעד יחסי ממשל ולובינגצילום: סיון פרג'

עמדת גלעד תועלה לדיון בימים הקרובים בוועדת ההיתרים למתן אישורי כניסה ללוביסטים למשכן הכנסת שבה חברים ריבלין ושני סגני היו"ר - ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) המשמש גם יו"ר ועדת האתיקה וח"כ יעקב אדרי (קדימה). לפי שעה לא נקבע מועד לישיבת השימוע שבה יידונו המשך הצעדים כלפי גלעד. היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, יבחן את תשובת גלעד ויחווה את דעתו. בגלעד סירבו להתייחס לפרטי התשובה.

ובתוך כך, אתר האינטרנט של חברת גלעד קרס בסוף השבוע ולא ניתן היה להעלותו לרשת. פעילים חברתים תהו האם מדובר בספין ובמהלך מכוון של החברה, לאחר שבאתר זה תואר הפרופיל שלה, אופן עבודתה ואף הוצגו כמה מקרים שבהם נרשמה הצלחה בפעילות הלובינג. ואולם, בגלעד הסבירו את הדבר בבעיה טכנית.

שבי גטניו, מנכ"ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, הקוראת להוציא לוביסטים מהכנסת, הודיע בדף העמותה ברשת כי יבחן את הדיווחים באתר גלעד. לדבריו, בכוונתו להשוות אם יחול בהם שינוי לאחר חזרתו של האתר לרשת.

תנועת ישראל יקרה לנו, הפועלת נגד הריכוזיות ויוקר המחיה במשק, ותנועת ב' זה אוהל שבראשה עומדת דפני ליף, מארגנות הפגנה נגד לוביסטים. ההפגנה תיערך מול משכן הכנסת ביום רביעי השבוע.

בת שבע אלקובי, ממנהיגות ישראל יקרה לנו, אמרה בסוף השבוע: "החשיפות האחרונות בתקשורת, הבהירו לנו כי ליוקר המחיה יש סיבה - הלוביסטים והחברות שמשלמות להן. כל פעולותיהם של הלוביסטים נועדו לחוקק חוקים שמבחינתם זה עוד רווחים לחברות, ומבחינתנו זה יוקר המחיה שנגדו ערכנו בקיץ האחרון פעולות מחאה".

אסף קוזובסקי, סטודנט המרכז בתנועת ישראל יקרה לנו את הפעילות להגבלת הלוביסטים, אמר: "כפי שהלוביסטים עצמם מגדירים זאת הם החוליה המקשרת בין ההון לשלטון. הלוביסטים הללו הם שהופכים את ישראל למדינה יקרה יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker