"ההסתדרות פיקששה בגדול"

הילה ויסברג

אשר קליין מאבטח

אשר קליין, עובד בחברת אבטחה של מוסדות חינוך במודיעין. בן 65. מתגורר במודיעין, משתכר (ללא שעות נוספות) כ-4,400 שקל בחודש. ההסכם של ההסתדרות מול המעסיקים הפרטיים אינו כולל את עובדי השמירה.

העובדה שעובדי השמירה אינם נכללים בהסכם שגיבשה ההסתדרות עם המעסיקים הפרטיים (איגוד לשכות המסחר) עבור המגזר הפרטי אינה מפתיעה את קליין. ההסתדרות, הוא אומר, איכזבה אותו פעמים רבות בעבר ולכן הוא כלל לא טיפח תקוות ממאבקה האחרון עבור עובדי הקבלן. "השביתה החמיצה את המטרות שלה", הוא אומר. "האוצר דיבר על העלאת שכר גורפת עבור עובדי קבלן, וזה פתרון שאם היה מוחל עלי הייתי שמח לקראתו. ההסתדרות פיקששה בגדול. במקום להיאבק על תנאים היא נאבקה על עקרונות, חזרה להעסקה ישירה, שאינם ריאליים כיום, כי המודל של מיקור חוץ מתרחב והולך בכל העולם. אנחנו נמשיך את המאבק שלנו (כחלק מוועד המאבטחים שהקימו בכוח לעובדים, ה"ו). מה שפוגע בי הוא לא ההעסקה העקיפה אלא העובדה שחברת הקבלן לא אוכפת את החוק.

"לא משלמים לנו על שעות נוספות כמו שצריך, ויש מי ששם לב ואז מקבל את הכסף חזרה לעתים או מגיש תביעה נגד החברה - ויש מי שלא שם או לב או מי שלא רוצה להיכנס לעימותים מול החברה. לנו כעובדים קטנים אין יכולת לעמוד מול חברת הקבלן הגדולה. אני מעריך שאם היינו עובדי משרד החינוך, זכויותינו לא היו נפגעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker