עובדות הניקיון בסמינר הקיבוצים ייקלטו במודל העסקה ישירה

יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה: "זה לא ייתכן שבמכללה לחינוך יועסקו עובדי קבלן מנוצלים. בורכנו בהנהלה מתחשבת"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

>> אחרי שנה של מאבק ודין ודברים בין אגודת הסטודנטים במכללת סמינר הקיבוצים בתל אביב לבין הנהלת המכללה, הוחלט על קליטתן של עובדות הניקיון בסמינר כעובדות ישירות והחל מתחילת החודש הן יעבדו במכללה כעובדות מן המניין.

מדובר ב-10 עובדות ניקיון העובדות בבקרים במכללה, כשהשלב הבא הוא לקלוט את עובדות הלילה ואת המאבטחים. בכך מצטרפת המכללה למוסדות להשכלה גבוהה נוספים שחרתו על דגלם העסקה ישירה של עובדי ניקיון, כמו מכון ויצמן, מכון ון ליר ומכללת תל חי. עם זאת, מרבית המוסדות עדיין מעסיקים עובדי ניקיון ושמירה באמצעות חברות קבלן מטעמים של חיסכון בעלויות וגמישות ניהולית.

"הכל התחיל ממחקר שביצעה אגודת הסטודנטים במכללה לפני כשנה בנושא עובדי קבלן", מספרת יו"ר האגודה טללית קיצוני. "גילינו כי במכללה יש שלושה סוגים של עובדים: גינון, ניקיון ואבטחה, וכי תנאי ההעסקה קשים. החלטנו להפעיל לחץ על ההנהלה לעשות משהו בנידון והיא נענתה לבקשה מתוך הבנה שיש כאן מסר ערכי וחינוכי שכמכללה לחינוך אנחנו מחויבים לו.

"יש המון אגודות סטודנטים שלא מצליחות להשיג את המטרה של קליטה ישירה. במקרה שלנו, זכינו להנהלה שקשובה לרחשי הלב של הסטודנטים. אמרנו להנהלה שלא ייתכן שבמכללה לחינוך יהיו עובדים קבלן מנוצלים. המהלך יצא לפועל ללא קשר לשביתת ההסתדרות, אבל העיתוי יצא מתאים".

בטקס שנערך במכללה שלשום לקליטת העובדות, דיברה מנכ"לית המכללה, צאלה יפה, על חשיבות המהלך. "התרגשנו מאוד וכמובן שגם העובדות", אומרת קיצוני, "זו רק תחילת הדרך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker