יאיר לפיד: שלי שמאלנית; קדימה כושלת - רק אנחנו נחזיר הכסף

המסמך שהופץ לפעילים של לפיד מפרט חמש עמדות עיקריות שבהן מומלץ להתמקד ■ לפיד: אנחנו המפלגה היחידה שיכולה להביא קולות מימין ושמאל

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

"אנחנו המפלגה היחידה שיכולה להביא קולות גם מימין וגם משמאל", כך נכתב בדף מסרים של פעילי יאיר לפיד שנחשף באתר "כיכר השבת". עוד נכתב כי יש על הפעילים לשאול את המתלבטים כל הזמן איפה הכסף.

ביום שבת ביקש אחד הפעילים בעמוד האוהדים בפייסבוק של לפיד לקבל "5-6 מסרים קצרים - לא יותר, איתם יהיה קל יותר לשכנע בשיחות סלון" התגובה של לפיד בפייסבוק היתה "מדובר באחלה רעיון אעבוד על זה".

יאיר לפיד צילום: אופיר בר-זהר

על פי הכתוב במסמך הוא נכתב על ידי לפיד, ובפתחו הוא הודה לאוהדיו על המאמץ. להלן עיקרי המסמך:

"המסר הראשון: למה יצאנו לדרך?

"מפני שכך אי אפשר להמשיך. למעמד הביניים - הציבור היצרני של מדינת ישראל - נמאס מיוקר המחיה, מזה שכל הנטל נופל עליו, מכך שציבורים שלמים במדינה חיים על חשבונו, ומן העובדה שהוא זה שנושא על גבו את המדינה אבל קולו אינו נשמע".

המסר השני: מי אנחנו?

"אנחנו המפלגה שבאה לייצג את מעמד הביניים. אנחנו קבוצה של ישראלים שהחליטו לעזוב משרות נוחות ואת חייהם הנוחים כדי להיאבק למען דבר שאנחנו מאמינים בו. המפלגה הוקמה מפני שהמעמד היצרני במדינת ישראל - משלמי המסים, העובדים, המתגייסים לצבא ומשרתי המילואים - הפך להיות הציבור היחיד במדינת ישראל שאין לו ייצוג אמיתי.

"כשאנחנו שואלים 'איפה הכסף?' כוונתנו היא שאנחנו שמחים וגאים להיות הציבור שמשקיע הכי הרבה במדינת ישראל, אבל אנחנו רוצים גם לדעת שהמדינה משקיעה בנו. במה אנחנו רוצים שהכסף שלנו יושקע? בחינוך, בדיור בר-השגה, בבריאות, במשטרה, ברווחה ובצמצום יוקר המחיה. ובמה לא? בממשלות מנופחות, במפלגות סקטוריאליות, בסחטנות קואליציונית ובתספורות לטייקונים".

המסר השלישי: מה התוכניות?

"התוכנית שלנו מורכבת ונוגעת לכל תחומי החיים בישראל, וטובי המומחים בישראל שוקדים עליה, אבל הנה עיקרי הדברים:

  • אנחנו נשנה את שיטת המשטר כדי שהיא תאפשר משילות, צמצום הבירוקרטיה והשחיתות השלטונית.
  • אנחנו נפעל לביטול חוקי האפליה כמו חוק טל וחוק נהרי, נקים מנגנון לשירות אזרחי ונעודד יציאה לעבודה בקרב הציבור החרדי והערבי.
  • אנחנו נדאג לכך שלא תוקם עוד במדינת ישראל ממשלה מנופחת ובזבזנית של 40 שרים וסגני שרים (והנה הבטחת הבחירות הראשונה שלנו: לא יהיו אצלנו שרים ללא-תיק!).
  • אנחנו נפעל לשינוי סדרי העדיפויות במדינה, כדי שמפלגות הקואליציה השונות לא יוכלו לסחוט את התקציב והוא יוקדש לטובת האזרחים.

המסר הרביעי: למה דווקא אנחנו?

"אנחנו המפלגה היחידה שיכולה להביא קולות גם מימין וגם משמאל. מעמד הביניים נמצא גם בליכוד ובישראל-ביתנו, אבל הם לעולם לא יצביעו למפלגת העבודה גם כי שלי רדיקלית ושמאלנית מדי וגם מפני שזוהי מפלגה מסואבת ומיושנת, ובוודאי שלא יצביעו לקדימה שנראית להם בצדק כחבורה כושלת של פוליטיקאים מהסוג הישן.

המסר החמישי: מה המטרה שלנו?

"המטרה שלנו היא להגיע למספיק מנדטים כדי שנוכל לקבוע את סדר היום של הממשלה הבאה. הנסיון מלמד שעם 20-15 מנדטים נוכל לשחרר את הממשלה הבאה מהסחטנות הקואליציונית ולגרום לה לפעול למען מה שחשוב: הקטנת הממשלה, שינוי הקריטריונים וסדר העדיפויות כדי לתת קדימות לדיור, חינוך, בריאות, בטחון פנים וצימצום יוקר-המחיה.

זאת אינה הפעם הראשונה שדף הפייסבוק של לפיד עולה לכותרות, לפני כמה שבועות דובר עיירית בית שמש טען שסטטוסים ביקורתיים שכתב בעמודו של לפיד נמחקו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker