דברים שלמדנו מוועדת ששינסקי, והספקנו לשכוח

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> כמעט שנה חלפה מאז הושלמה עבודתה של ועדת ששינסקי בחקיקת חוק מיסוי רווחי נפט החדש. זו הזדמנות טובה לרענן את הזיכרון באשר ללקחים שהופקו מאותה שנת דיונים סוערת.

בין היתר למדנו כי כל ניסיון לשלול מראש הליך בדיקה ממשלתי יעורר מיד חשד, ורצון להעמיקו ולבססו; למדנו כי גם דיון ענייני ומקצועי תורם, ולא רק ניהול קמפיין לעומתי; למדנו כי ניסיון לבצע סיכול ממוקד ברגולטורים אמיצים יחזור אל המנסה זאת כבומרנג; למדנו כי ניסיון להטות את הליך הבדיקה עלול להצית התערבות גופי מחאה ופיקוח אזרחי; אך למדנו גם שלמרות כל הלקחים הטריוויאליים לכאורה הללו - כסף עדיין יעוור עיני חכמים.

עו"ד דוד תדמור מועסק אצל יצחק תשובה, ד"ר יורם טורבוביץ' הועסק אצל תשובה, עו"ד רונית קן ספגה מספיק אש על "תרומתה" לעסקיו של תשובה - וכל יועץ כלכלי בכיר כזה או אחר מועסק בימים אלה בידי טייקון בעל עניין בשדות גז. מאידך, בכירים אחרים ברשות הגבלים העסקיים אולי נטולי קשרי הון - אך סביר שיחזיקו בהיכרות כלשהי עם יו"ר רשות החשמל המיועדת, עו"ד אורית פרקש-הכהן, שכן אף היא יוצאת רשות ההגבלים.

בהכרעה הנדרשת שבין מועצת חכמי הטייקונים לבין כנופיית רשות ההגבלים, נבחרה האופציה השנייה - לצד שכירת חברה מקצועית זרה. אלא שהסכנה הנשקפת מצוות ייעוץ שלא חייב דבר לאף טייקון גז מצדיקה כנראה קמפיין הילוך אימים, שמקורו עלום. לכן, נותר רק לספור את הדקות עד לחשיפה המרעישה הבאה, על עוד אישה של יועץ התומכת ב"קרן החדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker