שאמה הכהן: לבחון הסדר ההסעות לחיילים; הממשלה נוהגת באטימות

יו"ר ועדת הכלכלה: "אם צה"ל יוכיח שהחיילים שבעי רצון מהסדר ההסעות החדש ניתן יהיה לבחון אותו כאלטרנטיבה, ולא בכפייה"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אם צה"ל יוכיח שהחיילים שבעי רצון מהסדר ההסעות החדש, במסגרתו החיילים לא נוסעים חינם ברכבת, והוספו קווי אוטובוס חינם עבורם - ניתן יהיה לבחון אותו כאלטרנטיבה, ולא בכפייה", כך אמר היום יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) במסגרת דיון בנושא. ""עד אז הוועדה מבקשת לשמור על רמת ביצוע נאותה, על ידי קביעת מספר מינימאלי של אוטובוסים שיועמדו לטובת החיילים ושמירה על הסדר. כמו כן הוועדה מבקשת לקבל את תוצאות הסקרים שיבצע הצבא".

צילום: אמיל סלמן

"לפי נתונים שהוצגו לוועדה, מדובר בחיסכון של כ-20 מיליון שקל לצבא. אבל זה לא בעיה של כסף - זו בעיה של תפיסה", הוסיף. עוד אמר שאמה הכהן כי "העמדה האטומה של הממשלה צריכה להשתנות", וכי בכוונתו לפנות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולהציג בפניו את העולה מהדיון.

ראש מחלקת תכנון ותקציבים באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, אל"מ אייל הנס, אמר כי המהלך נולד מיוזמה של רכבת ישראל, וכי הצבא ביקש מענה הולם להסעות החיילים. "בעוד כחודש יבוצע סקר שביעות רצון, מאחר שיש פה תהליך של שינוי", אמר. הוא הוסיף כי אין סיבה לאפשר לחיילים להגיע מאוחר יותר לבסיס, ואמר כי המהלך לא בוצע מתוך שיקול כלכלי. נציגת משרד הביטחון, אורלי רכטמן, אמרה כי אם ההסכם לא יצליח הצבא יחזור למצב הקודם.

מנכ"ל הרכבת בועז צפריר אמר כי הפתרון שגובש לבעיית הצפיפות שומר על רווחתם וכבודם של החיילים. הוא הוסיף כי זמני הנסיעה לבסיס מחנה נתן בדרום התקצר, והודה כי לעומת זאת זמן הנסיעה לתל אביב התארך בשל הפקקים בכניסה לעיר.

ח"כ דליה איציק הוסיפה: "זה מסוג הגזירות שלא מתחילים איתם בכלל. אם חייל אחד יסתכן בגלל זה, יאשימו את מי שקיבל את ההחלטה". היא הטילה את האחריות על "ממשלת המסים של מדינת ישראל - כי מדובר במס", ושאלה "איך זה שכשמישהו משלם יש לו מקום". ח"כ יואל חסון הוסיף כי "אם יש בעיה, אז צריך לשנות אולי את מועדי הגעת החיילים לבסיסים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker