ארב"ל כבש את ועד רופאי בילינסון; ביה"ח יצטרף למרד בשעון הנוכחות

עד לאחרונה כיהן יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, כיו"ר הוועד של בילינסון. בעקבות המהפך צפוי בית החולים להצטרף לרופאי בתי החולים איכילוב, וולפסון, רמב"ם ומאיר, שמסרבים להחתים שעון נוכחות

רוני לינדר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> מחאת הרופאים נגד הארגון היציג שלהם - ההסתדרות הרפואית (הר"י) - ונגד שעון הנוכחות, מקבלת חיזוק משמעותי: בסוף השבוע שעבר הצליח ארב"ל, ארגון רופאי בתי החולים שקם כאופוזיציה להנהגת ההסתדרות הרפואית, לכבוש את ועד הרופאים של המרכז הרפואי בילינסון בפתח תקוה, שנשלט עד כה על ידי יו"ר הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן. מועמד המזוהה עם ארב"ל, ד"ר ברוך ברנר, גבר על המועמד מטעם הר"י ונבחר לראשות הוועד ברוב של 70% מהמצביעים.

אידלמן, ששימש יו"ר הוועד בבילינסון במשך שמונה שנים, לא העמיד הפעם את מועמדותו. ברנר אמנם הודיע באחרונה כי הוא מפסיק את חברותו בארב"ל, לאחר שהר"י הציגה חוות דעת משפטית הקובעת כי ארב"ל אינו חלק ממנה ולא ניתן להיות חבר בשני הארגונים, אך הוא מזוהה עם הארגון.

בעקבות המהפך בוועד צפוי כי המרכז הרפואי בילינסון, שנחשב לאורך כל החודשים האחרונים למתון מבין בתי החולים במרכז, להצטרף למאבק בשעון הנוכחות. בימים הקרובים צפויה להתקיים בבית החולים הצבעה בשאלה אם להצטרף למרד שמתארגן נגד חובת החתימה על שעון נוכחות - שאמורה להיכנס לפועל בעוד קצת יותר משבוע, ב-1 בפברואר. עד כה החליטו הרופאים בבתי החולים וולפסון, מאיר, איכילוב ורמב"ם על תמיכה במרד נגד השעון.

החתימה על שעון הנוכחות היא חלק בסיסי מהסכם העבודה הקיבוצי שנחתם בין המדינה לרופאים בקיץ האחרון, וחלקים רבים בהסכם נגזרים ממנו - כולל מעבר של הרופאים לשבוע עבודה בן חמישה ימים, תשלום שעות נוספות ותורנויות חצי למומחים הצעירים. אף כי בשבועות האחרונים מסתמן כי מספר רב של רופאים עומדים להחרים את השעון, נציבות שירות המדינה ומשרדי הבריאות והאוצר עדיין לא הודיעו באופן ברור מה יהיו ההליכים שיינקטו, אם בכלל, נגד המחרימים.

ממשרד האוצר נמסר כי "אי החתמת שעון מהווה הפרת חוזה העבודה, על כל המשתמע מכך. אנו בטוחים כי הרופאים יכבדו את הוראות ההסכם והחוק, ולא יתנו יד ליצירת אנרכיה במערכת". מארב"ל נמסר כי "בחירתו של ד"ר ברנר מסמלת יותר מכל את התסכול של הרופאים מהנהגתו של אידלמן. הדרך עוד ארוכה, אבל החלפת הנהגת הר"י היא רק עניין של זמן". הר"י מסרה בתגובה: "ברכתנו לד"ר ברנר ולחברי הוועד על היבחרותם לתפקיד. אחריות רבה מוטלת כעת על כתפיהם, ואנחנו בטוחים שיידעו לנווט ולממש כראוי את האינטרסים והרצונות של רופאי בית החולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker