שמולי: "האתגר הגדול של המחאה - להשפיע על הבחירות הבאות"

סגן שר האוצר בכנס כלכלה ותורה של מכון כת"ר באוניברסיטת בר אילן: "מתנהל קמפיין נורא נגד הציבור החרדי, בשיטות שמזכירות תקופות אפלות"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

"האתגר הגדול של מערכת המחאה היא להשפיע על מערכת הבחירות הבאה. מי שקובע את כללי המשחק של הכלכלה זו הממשלה, והממשלה קבעה כללי משחק לא טובים. אנו רואים את התוצאות היום", כך אמר היום יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, במסגרת יום עיון בנושא כלכלה ותורה של מכון כת"ר באוניברסיטת בר אילן. "דו"ח טרכטנברג לא נותן מענה מספק למחאה החברתית. יש פער בלתי סביר בין הדרישות של המחאה החברתית לדו"ח".

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטיםצילום: קידר ניר

"כששמעתי את שר האוצר מסביר שבגלל המשבר הכלכלי אי אפשר לפתור את הבעיות של המחאה החברתית, הכנתי את גדודי הסטודנטים", הוסיף. "כששר האוצר מסביר שאנחנו בראש הצמיחה של ה-OECD, זה לא עונה על השאלה למה אי אפשר לפתור בעיות בחינוך, ברווחה ובדיור". הדברים נאמרו במסגרת פאנל בנושא צדק חברתי בהשתתפות שמולי וסגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן.

"יש התארגנות לבחירות, ורואים את הקמפיין הנורא נגד הציבור החרדי ושיטות שמזכירות תקופות אפלות", אמר ח"כ כהן במסגרת הפאנל. "ההסתה היא נוראית. היא באה במסווה של פעילויות כאלה ואחרות אבל התחושה היא משסעים בציבורים גדולים מאוד. מדובר בתופעה שלילית מאוד שצריך לתת עליה את הדעת. מספיק לפתוח את העיתונים היומיים ולשמוע על הדוברים ברשתות כדי להבין למי הם מכוונים כולם יחד תפסו ציבור אחד שעליו הם בונים את קמפיין הבחירות שלהם".

סגן שר האוצר, יצחק כהןצילום: וקנין עופר

מכון כת"ר לכלכלה על פי התורה, מציע לחבר את חיי המסחר והכלכלה המודרניים עם ההלכה היהודית. המכון מעסיק חוקרים ואנשי מקצוע אשר מבהירים את עמדת היהדות והתורה בסוגיות כלכלה וחברה שעומדות על סדר היום הציבורי כגון התנהלות שוק ההון, מדינת ישראל לאור ההלכה, סוגיות של צדק חברתי והמחאה החברתית, סדרי העדיפויות בחלוקת משאבים ציבוריים, נושאים הנוגעים ליחסי עובדים/מעבידים, צמצומים בחברות ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker