מופז פוצץ ישיבה על תקציב הביטחון: "נתניהו שקרן"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון: "רה"מ הורה לדווח לתקשורת שאמרתי כי הרמטכ"ל לא דיווח אמת בנושא תקציב הביטחון"

מוטי בסוק
מוטי בסוק

"מה שעשה ראש הממשלה הוא מעשה חסר תקדים. הוא הורה לדובריו לדווח תוך כדי הדיון בוועדה, לתקשורת שאני אמרתי שהרמטכ"ל, בני גנץ, לא דיווח אמת בנושא תקציב הביטחון. הוא עשה את זה במצח נחושה בידיעה שהוא משקר, בדיון מוקלט ומתומלל", כך אמר בצהריים, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שאול מופז (קדימה), לאחר שפוצץ את ישיבה הוועדה.

שאול מופז.

מופז פוצץ את ישיבת הוועדה לאחר שהגיע אליו מידע כי דוברי רה"מ מפיצים בקרב העיתונאים, במהלך ישיבת הוועדה, כי טען במהלך הדיון כי הרמטכ"ל, בני גנץ, שיקר בנושא תקציב הביטחון. נתניהו אמר למופז כי לא הנחה את דובריו להוציא הודעה כזו. הוא העיר למופז כי הוא נסער ומאבד שליטה. מופז השיב, "אני לא מוכן להמשיך את הישיבה".

במסיבת העיתונאים שכינס מופז לאחר הפיצוץ, אמר יו"ר ועדת החו"ב, שנראה נסער מאוד, על רה"מ, "הוא שקרן. מה שהוא עשה שום ראש ממשלה לא הרשה לעצמו לעשות. להוציא את דובריו החוצה ולטעון שאני טענתי שהרמטכ"ל שיקר בתקציב הביטחון. זה מעשה נבלה. אסור שרה"מ יגיע למצבים כאלה".

מופז, בעצמו שר ביטחון ורמטכ"ל לשעבר, ניהל את ישיבת ועדת החו"ב בתקיפות רבה. הוא יצא מכליו, כשנודע לו מעוזריו, כי דוברי רה"מ מפיצים כי טען בישיבה כי הרמטכ"ל בני גנץ שיקר. הדברים הקפיצו אותו, שכן היה בהם לכאורה פגיעה בקוד אתי לא כתוב, של יחסי רמטכ"לים לשעבר עם רמטכ"ל מכהן.

רה"מ, בנימין נתניהו, שאינו מרבה לפקוד את ועדת החוץ והביטחון, סקר בפני הוועדה באופן מקיף נושאים מדיינים וביטחוניים. בישיבת הוועדה נכח גם יו"ר הכנסת, רובי ריבלין. כשהדיון הגיע לנושאי תקציב הביטחון החלו הרוחות לסעור.

מופז שאל את רה"מ על התוספות לתקציב הביטחון ב-2011 ו-2012. רה"מ השיב כי איננו בקיא במספרים המדויקים. מופז היקשה, "אדוני רה"מ, האם יש הסכם בינך לשר האוצר על תוספות תקציב לביטחון ב-2012?". נתניהו ניסה להתחמק. "אף אחד לא יודע בדיוק". מופז בתמיהה, "אף אחד לא יודע בדיוק ?! ראש הממשלה לא יודע בדיוק מה קורה בתקציב הביטחון ?!". נתניהו: "אני לא יודע". מופז: "אתה לא יודע כמה מוציא צה"ל ?!". נתניהו, בניסיון התחמקות נוסף, "גם שר הביטחון ברק לא יודע". מופז: "אתה אדוני ראש הממשלה לא שולט בתקציב הביטחון. ב-2011 הייתה לכם בעיה גדולה של שקיפות. אישרתם כספיים מעבר למה שאישרה הכנסת. אני אומר לך אדוני רה"מ, אתה, שר הביטחון ושר האוצר לא שולטים בתקציב הביטחון. לצה"ל אין בעיה של שקיפות, לכם יש בעיה של שליטה".

במסיבת העיתונאים לאחר פיצוץ הישיבה אמר מופז, "רה"מ משקר בתחום הכלכלי, הוא משקר לצעירי ישראל. מהיום הוא גם משקר בנושאים הרגישים ביותר של מערכת הביטחון. שידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן, שבנימין נתניהו משקר. צה"ל מעולם לא דיווח אי אמת בעניין התקציב. אני סומך על המפקדים".

בלשכת רה"מ דחו את טענות מופז וקראו לו לתמלל את ההקלטות מהעימות בינו לנתניהו בוועדת החוץ והביטחון ולהביא אותן לידיעת הציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker