דניאל שמיל

>> עליית מחירי הליסינג והדלק עשויה לצמצם את ציי הרכב של החברות. ל-TheMakrer נודע כי חברת הביטוח והפיננסים הראל הציעה לעובדיה להחזיר את מכונית הליסינג, תמורת תוספת של 4,000 שקל ברוטו למשכורת. כלומר, העובדים לא ייאלצו לשלם שווי שימוש ברכב בסכום של 3,050 שקל ויקבלו תוספת של 950 שקל.

במקום המכונית שמספק מקום העבודה, הציעה הראל לעובדים "ליסינג פרטי", כלומר, תוכנית מימון למכונית חדשה בתנאים טובים יחסית. על ידי העברת העובדים למכוניות בבעלותם, תחסוך הראל את דמי החכירה החודשיים - כ-2,100 שקל למכוניות משפחתית, ובעיקר את הוצאות הדלק הכבדות - כ-30 אלף שקל בשנה לכל מכונית. לפי הערכות, צי הליסינג של הראל מונה כ-600 מכוניות, וספקי הליסינג הם Lease4U ופריים ליס.

שווי השימוש למכוניות חדשות עלה בשבוע שעבר - עם התייקרות מרבית המכוניות המשפחתיות ב-2,000-5,000 שקל - ב-75 שקלים, סכום שמתווסף לשכר הברוטו, וממנו נגזר מס הכנסה. במקרים רבים כדאי להחזיר את המכונית החכורה, אך התייקרות הדלק משמשת תמריץ בכיוון ההפוך. לעובדים הנוסעים יותר מ-20 אלף ק"מ בשנה, והדלק שבו הם משתמשים משולם בידי מקום העבודה, משתלם יותר להישאר בליסינג.

כמה עובדים בהראל החליטו כבר להחזיר את רכב הליסינג, אך נהגים הנוסעים הרבה בחרו להישאר עם רכב החברה. בהמשך השנה צפוי מחירי הליסינג לעלות בשל מחנק אשראי שחוות חברות הליסינג.

בהראל סירבו להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker