אירונאוטיקס: החברה עומדת בהתניות הפיננסיות

נמשכים החיפושים אחר מועמד שיחליף את המנכ"ל, אבי לאומי

אורה קורן

"אירונאוטיקס עומדת בהתניות הפיננסיות ובסך הכל דחתה תשלום אחד לקרן KCPS", כך נמסר היום מהחברה בתגובה לפרסומים לפיהם אינה עומדת באמות המידה הפיננסיות. מקורב לחברה ציין, כי ככל הידוע לו, ישנו רק תשלום אחד של החברה לקרן המנוף שנדחה והוצמד לתשלום הבא.

תזרים המזומנים של אירונאוטיקס, המתמחה בפיתוח ויצור כלי טייס בלתי מאויישים, נתון לתנודתיות ותלוי בחוזים עם משרדי הגנה ברחבי העולם, בדך כלל בהיקפים של עשרות מיליוני דולרים. בחברה מחפשים כמה חודשים מחליף למנכ"ל, אבי לאומי, עדיין ללא תוצאות.

באחרונה פורסם ב-TheMarker כי אירונאוטיקס צפויה לפטר 60 עובדים. לאומי אמר כי הפיטורים אינם נובעים מקשיים כלכליים של החברה, אלא מתהליך התייעלות לאחר רכישת קונטרופ, העוסקת בתחומים מקבילים לחלק מתחומי הפעילות של אירונאוטיקס. בד בבד צפויה התרחבות הפעילות של הקבוצה באמצעות הקמת מפעל באחת ממדינות אסיה.

אירונאוטיקס רכשה ביולי 2011 עם רפאל את השליטה בקונטרופ, העוסקת ביצור פתרונות אלקטרו אופטים, כמצלמות משוכללות. העסקה נחתמה לפי שווי של כ-250 מיליון שקל וצפויה לקבל את אישור ההגבלים העסקיים בשבועות הקרובים.

אירונאוטיקס נמצאת בבעלות אבי שקד, יורשי אהרון שקד, משה כספי, אבי לאומי המשמש גם כמנכ"ל החברה, קרן ויולה ופועלים שוקי הון. החברה אשר מרכזה ביבנה, מתמחה בתחום האלקטרוניקה הצבאית, מפתחת כלי טיס בלתי מאוישים, מערכות תקשורת ותצפית ומערכות שליטה ובקרה (שו"ב) עבור לקוחות בארץ ובחו"ל.

אירונאוטיקס מתחרה בין השאר בחברות אלביט והתעשיה האוירית בשוק המזל"טים העולמי. החברות הביטחוניות בעולם נפגעו בשנה החולפת מקיצוצים בתקציבי הביטחון של מדינות מפותחות כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי והצורך בצמצום הוצאות ממשלתיות. עם זאת נראה, כי תקציב ההתחמשות במוצרים נמתוחכמים נפגע פחות בעולם, בין השאר נוכח איומי טרור והדרישה להגברת הביטחון האזרחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker