"טרכטנברג נקבר": אושרה העברת 1.65 מיליארד שקל לביטחון

יחימוביץ': "התקציב הנוסף למשרד הביטחון נלקח ישירות מבריאותם, חינוכם, רווחת, ותעסוקתם של אזרחי המדינה" ■ יו"ר ועדת הכספים: "אם העברת התקציב לא היתה מאושרת, הכסף היה חוזר לאוצר"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון אישרה הבוקר העברת 1.65 מיליארד שקל לתקציב הביטחון בשנת 2011. הכסף יועבר ממשרדי ממשלה אחרים  יו"ר הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, ח"כ שאול מופז (קדימה), מתח ביקורת ואמר כי "היום נקבר דו"ח טרכטנברג, נקברו המלצותיו, ונסתם הגולל על החלום לצדק חברתי וחלוקתי זמן כהונתה של הממשלה הזו. לחברי הקואליציה יש רוב אוטומטי בוועדה אבל לקואליציה הזו אין לב. אין לה חמלה ואין בה נשמה יתרה".

שאול מופזצילום: אילן אסייג

מופז הוסיף "הממשלה העדיפה באופן גורף את תקציב הביטחון על פני חיזוק החוסן החברתי של אזרחי המדינה. האופן שבו מתנהלת הממשלה והעומד בראשה בכל הנוגע לתקציב הביטחון הוא שערורייה בפני עצמה. הרחק מאור השמש בלחיצת יד, מאחורי דלתות סגורות מתקבלות החלטות על הגדלת תקציב הביטחון במאות מיליוני שקלים. מערכת הביטחון מרשה לעצמה לשלם ולהתחייב על סכומי עתק בטרם קיבלה אותם. ראש הממשלה בנימין נתניהו נותן לכך יד , ורוב הממשלה נותנת לזה יד".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמר כי "אם הוועדה לתקציב הביטחון לא היתה מאשרת את העברת 1.6 מיליארד שקל לביטחון, הכספים הללו היו חוזרים לקופת האוצר ולא היו מופנים לרווחה, בריאות וחינוך. לכן היה צריך לאשר את העברת הסכום כדי שלא היה הולך לאיבוד במשרד האוצר".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי "אישור התקציב הנוסף למשרד הביטחון נלקח ישירות מבריאותם, חינוכם, רווחת, ותעסוקתם של אזרחי המדינה. הוא מגיע ישירות מהמשרדים החברתיים. תוספת התקציב לביטחון שמה ללעג את כל הצהרות הממשלה כי היא מתכוונת לקצץ בביטחון לטובת חוקים חברתיים".

עוד הוסיפה יחימוביץ' כי "ברור לכל כי לא רק שאין בכוונת הממשלה לקצץ בתקציב הביטחון אלא אף להוסיף עליו. מציאות זו אינה עומדת להשתנות כל עוד הממשלה אינה מוחלפת, יש להרחיב את בסיס תקציב המדינה כדי למנוע המשך ההתעללות בציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker