הדיון על ים המלח נדחה לרביעי; שאמה: המפעלים צריכים לשלם - חדשות - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הדיון על ים המלח נדחה לרביעי; שאמה: המפעלים צריכים לשלם

(עדכון) מנכ"ל אדם טבע ודין: ריח של שקשוקה עולה מים המלח; יחסי הציבור סביב המגעים בין האוצר לכיל - "זריית מלח בעיני הציבור" ■ שטייניץ ביקש לא לקיים היום הצבעה על מימון הקציר בים המלח והקמת קרן לשיקומו

12תגובות

ועדת הכלכלה החליטה לדחות ליום רביעי את הכרעתה בשתי הצעות חוק של ח"כ משה (מוץ) מטלון הנוגעות לשיקום ים המלח - האחת בנושא מימון קציר המלח והשנייה בנושא הקמת קרן לשיקום האזור.

ניר קידר

בפתח הישיבה הבהיר היו"ר ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) כי "אין הבדל בין משאבי הגז בים התיכון למשאבי הטבע בים המלח, וחלקה של המדינה במשאבים צריך להיות זהה, בהתאמות הנדרשות".

שאמה הכהן התייחס לנושא מימון השיקום ואמר: "לגבי הקציר אני תומך בעמדה שהמזהם צריך לשלם, אפשר לומר שיוצרי הבעיה הם מפעלי ים המלח, ולכן נכון שיישאו במלוא הנטל". עם זאת, ציין כי "מפרסומים בתקשורת אנחנו לומדים שיש משא ומתן בין האוצר למפעלים ואמר כי חברי הכנסת לא קיבלו דיווח על התקדמות המשא ומתן".

ח"כ מטלון אמר כי להערכתו אם לא היה מגיש את הצעת החוק, הנושא היה ממשיך להתמסמס. הוא הסביר כי בנושא קציר המלח, לפי הצעתו, האוצר יממן 10% מהעלות ולא פחות מ-150 מיליון שקל, וחברת מפעלי ים המלח תממן 90% מהעלות. כמו כן הוא הגיש הצעת חוק להקמת קרן לשיקום האזור, עליה חתומים 29 חברי כנסת. לפי אותה הצעה, מפעלי ים המלח יעבירו לטובת הקרן תמלוגים בגובה של 5% על הייצור והמכירה העודפים שמעבר ל-3 מיליון הטונות הראשונים מהאשלג שמייצר המפעל ומוכר מידי שנה, והאוצר יעביר לקרן לפחות 150 מיליון שקל כל שנה עד שנת 2016.

מנכ"ל משרד התיירות, נועז בר ניר, אמר כי המשרד דורש להאיץ את התהליך ולקדם גם את פיתוח התשתיות במקום. לדבריו, המשרד עשה מאמצים למקסם את השתתפות מפעלי ים המלח במימון הקציר. סמנכ"לית התכנון במשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, הצטרפה לדברים ואמרה כי נכון וראוי גם להקים בחוק את הקרן לשיקום האזור. לדבריה, הנזקים שנגרמו ונגרמים לים המלח מפחיתים גם את היכולת ליהנות מפיתוח תיירותי כלכלי באזור.

נציג האוצר יובל רז אמר כי המשרד מתנגד לאישור ההצעות בקריאה ראשונה, לנוכח המשא ומתן המתקיים. לדבריו, ח"כ מטלון התחייב לקדם את החוק בתיאום עם המשרד אך לא נעשה תיאום. מטלון השיב כי שוחח עם השר אתמול בערב והוא אכן ביקש להמתין, אולם הוא הסביר שדווקא אישור ההצעה לקריאה ראשונה תיתן בידי שר האוצר שוט כלפי החברות ותקדם את הנושא.

רפרנט תקשורת ותיירות באגף התקציבים באוצר, עופר מרגלית, התייחס לנושא הקרן ואמר כי המשרד מתנגד להקים את הקרן מכספי התמלוגים. הוא הסביר כי "כספי התמלוגים הם כספי הממשלה, ולהקים קרן מהכספים הללו זו התערבות בשיקולי הממשלה בהקצאת משאביה". לטענתו, לשתי הצעות החוק יש עלות תקציבית גבוהה.

סמנכ"ל תשתיות במפעלי ים המלח, נועם גולדשטיין, אמר כי החברה מסכימה לממן את מרבית העלות, אך הוסיף כי "בזכות החברה יש מים באגן הדרומי ויש שם מלונות". הוא התייחס לנושא הפסקת השאיבה מהאגן הצפוני ואמר כי "להפסיק את השאיבה זה להפסיק את קיום האגן הדרומי".

לאחר התייעצויות שקיים היו"ר שאמה-הכהן עם הצדדים הוחלט כי הוועדה לא תקיים היום הצבעה בהצעות. אולם היו"ר שאמה-הכהן הבהיר ש"הנושא מאוד חשוב והוא צריך בכל מקרה לעבור בקרה של הכנסת", וקבע כי דיון נוסף ייערך בעניין ביום רביעי בבוקר.

מנכ"ל אדם טבע ודין: ריח של שקשוקה עולה מים המלח

"ריח של שקשוקה עולה מהמגעים בין משרד האוצר לכיל בעניין ים המלח", כך אמר היום מנכ"ל עמותת אדם טבע ודין (אט"ד), עמית ברכה, בעקבות הפסקת דיוני ועדת הכלכלה של הכנסת היום בהצעת החוק של ח"כ משה מטלון הנוגעת למימון הקציר ואחוז התמלוגים אותו ישלמו מפעלי ים המלח.

"ביומיים האחרונים אנו עדים לתופעה מסוכנת של ניסיון לכאורה להונות את הציבור באמצעות מראית עין של הגנה על ים המלח ועל האינטרס הציבורי", אמר ברכה. "מדובר בזריית מלח בעיני הציבור, שהרי בפועל מקודמים רק הסכמים והצעות חוק, אשר ממשיכים לאפשר למפעלים ליהנות מאחוז תמלוגים אפסי עבור ניצול ים המלח לצרכיהם התעשייתיים", הוסיף.

לדבריו, ההסכם המתגבש בין כיל למשרד האוצר והצעת החוק שנדונה היום בכנסת מתעקשים להשאיר את גובה התמלוגים אותו ישלמו מפעלי ים המלח על 10% בלבד, כאשר מדובר בגובה התמלוגים הקבוע על פי חוק, אשר ממילא מפעלי ים המלח מחויבים לשלם. יצויין, כי על פי החוק ניתן לדרוש מכיל תמלוגים של 10% מהרווח הגלמי על מכירות מעל 3 מיליון טון. בהסכם מדובר על 10% מההכנסות וטרם הוסכם אם אלה ייגבו מעל מיליון טון, או מעל שני מיליון טון.

ברכה הוסיף, כי גם הקרן שהצעת החוק של ח"כ מטלון מתייחסת אליה אינה קרן שתשקם את ים המלח, אלא כזו שמטרתה לבנות עוד מוקדי תיירות במקום. "ההסכם המתגבש עם האוצר והצעת החוק שנידונה היום בכנסת הינם מהלכים אנכרוניסטיים שלא יגלמו את ציבוריות משאבי ים המלח ולא יעזרו במאום לשיקום האזור שנמצא בתהליך הידרדרות מתמשך",אמר.

אט"ד פנתה אתמול למבקר המדינה בבקשה שיבדוק מדוע הדיונים בין הממשלה לכיל אינם חשופים לציבור והתריעה מפני הכנסת סעיפים להסכם, שיתירו לכיל פעילות תעשייתית שתעמיק את הפגיעה הסביבתית.

בלחץ שר האוצר: הופסק דיון בוועדת הכלכלה בעניין ים המלח

הדיונים בוועדת הכלכלה בהצעות החוק הפרטיות להצלת בתי המלון בים המלח מהצפה ולהקמת קרן לשיקום ופיתוח האיזור הופסקו בצהריים בלחץ שר האוצר, יובל שטייניץ.

יו"ר הוועדה, כרמל שאמה-הכהן הודיע שלא תתקיים היום הצבעה על הצעות החוק, וכי ייערך דיון נוסף, ככל הנראה מחרתיים. זאת, כדי לאפשר לכיל להשיב לאולטימטום של משרד האוצר, שתוקפו יפוג ביום שלישי בחצות. משרד האוצר דורש מכיל לקבל את הצעתו ככתבה וכלשונה..

שאמה כינס בלשכתו את נציגי משרד האוצר ומטלון, לאחר שנציג האוצר העביר לועדה בקשה של שר האוצר, יובל שטייניץ, להימנע מהצבעה על הצעות החוק היום. הנימוק: לאפשר להשלים את המגעים של משרד האוצר וכיל על אותם נושאים, שצפוי להסתיים בקרוב מאוד.

מטלון השיב, כי הוא שומע על הסיום הקרוב של המשא ומתן כבר כמעט שנה, לכן הוא עומד על קיום ההצבעה היום. הצעות החוק של מטלון, שתואמות במדוייק את עמדות שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, עברו באחרונה את אישור ועדת שרים לחקיקה.

אתמול פורסם, כי כיל הסכימה לממן 90% מקציר המלח, שעלותו לפי חישוביה 3.8 מיליארד שקלים, ולהגדיל את התמלוגים למדינה ממכירותיה ל-10%. עם זאת, חילוקי דעות על נושאים אחרים מונעים חתימה על ההסכם עם כיל.

אלברטו דנקברג


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#