הבנות בין בצלאל לערוץ 10: 50 מיליון שקל תמורת כ-25% מהמניות

בעלי המניות מעריכים כי הירידה בהוצאות והזרמת הכספים של איש העסקים יאפשרו לערוץ 10 לפעול באופן עצמאי ב-2012

אמיר טייג
נתי טוקר
אמיר טייג
נתי טוקר

>> בעלי המניות של ערוץ 10 הגיעו להבנות עם איש העסקים חזי בצלאל לכניסתו כשותף בערוץ. בצלאל צפוי להזרים לערוץ 50 מיליון שקל ולקבל 25%-30% ממניות הערוץ, באמצעות דילול כל בעלי המניות.

שלשום בערב התקיימה פגישה שבה השתתפו מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, סמנכ"ל הכספים של הערוץ יואב הדלמן, סגן נשיא במרחב, ליאו מלמוד, ונציגו של רון לאודר, אבי בלשניקוב. בפגישה נמסר כי בעלי המניות הגיעו להבנות עם בצלאל על תנאי כניסתו לערוץ. תקציב ערוץ 10 ל-2011 הגיע ל-400 מיליון שקל והנוכחים בפגישה סיכמו על הפחתה של 10% בתקציב הערוץ ל-2012. בנוסף, בערוץ 10 החלו בסבב התייעלות משמעותי לקראת 2010, הכולל את חברת החדשות.

בעלי המניות מעריכים כי הירידה בהוצאות וההזרמה של בצלאל יאפשרו לערוץ 10 לפעול עצמאית ב-2012. הערוץ זקוק גם לאישור ועדת הכלכלה לדחיית חובותיו למדינה בסך 45 מיליון שקל.

כפי שנחשף אתמול ב-TheMarker, בעלי ערוץ 10 מקיימים מגעים מתקדמים למיזוג עם בעלי המניות בזכיינית ערוץ 2, רשת. המתווה למיזוג שמציעה רשת הוא סגירה של ערוץ 10, כולל חברת החדשות שלו, והעברה של מותגי תוכן בולטים של הערוץ לידי רשת, שתפעל באפיק 22. מנגד, בעלי המניות בערוץ 10 הדגישו כי לא יאפשרו את החשכת המסך ומבחינתם מתווה המיזוג הוא מעבר של רשת לערוץ 10, שישדר שבעה ימים בשבוע. בצלאל עצמו מעוניין לבצע מיזוג עם רשת, בין השאר בהסתמך על חוות דעת כלכלית. מטעם בצלאל ניהל את המשא ומתן גלעד בר לב, מנכ"ל חברת ההשקעות שלו.

מחזי בצלאל, ערוץ 10 ומרחב לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ