המחאה ממשיכה: פצועים ועצורים בהפגנה מול בית שר האוצר

כ-200 מחוסרי דיור הפגינו אמש מול ביתו של שטייניץ; משה כהן, פעיל ממאהל בת ים: "היו שם אנשים שחטפו מכו רצח. השוטרים חיכו לנו עוד לפני האירוע ואמרו לנו שאין לנו מה לחפש שם"

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן מג'ר

כ-200 בני אדם הגיעו אמש בשעה שמונה בערב סמוך לביתו של שר האוצר יובל שטייניץ במבשרת ציון כדי להפגין נגד מצוקת הדיור. המוחים הם מחוסרי דיור השוכנים במאהלי מחאה ברחבי הארץ, ופעילי הדיור הציבורי. מארגני ההפגנה הם חברי פורום פריפריה וקבוצת פעילים המתמקדת במחאה בנוגע למחסור בדיור הציבורי. הקבוצה מקיימת הפגנות פעם בשבוע והפ הפגינו בעבר מול ביתו של אטיאס, ומול משרדי חברת עמידר.

לדברי המפגינים, שניסו להתקרב לביתו של השר, הם נתקלו באלימות קשה מתחילת האירוע: “"מהרגע הראשון היתה אלימות בעייתית מצד המשטרה” אומר משה כהן, פעיל ממאהל בת ים. "היו שם אנשים שחטפו מכו רצח. הם חיכו לנו עוד לפני האירוע ואמרו לנו שאין לנו מה לחפש שם. המשטרה שוכחת מה תפקידה".

בשעה 22:00 בערך הצליחו המפגינים להתחמק ממחסום המשטרה ולהתקרב לביתו של השר ונעצרו בביתן השמירה בו מוצבים שומרים דרך קבע. לדברי כהן, באותו הרגע הם הותקפו על ידי השומרים והשוטרים: “השומרים בבודקה שמוצבים שם נכנסו לפאניקה, הם רצו לכיוון שלנו ואחרי כמה שניות דהרו לקראתנו שוטרים והתחילו להרביץ לאנשים, ולנסוע במכוניות בצורה מטורפת לקראת המפגינים".

במהלך ההפגנה נעצרו שישה מפגינים ששוחררו באותו הערב. אחד מהם, אוריאל לוי, נזקק לטיפול רפואי והוסע על ידי חבריו לבית החולים הדסה עין כרם, ושוחרר לפנות בוקר.

גם סתיו שפיר, ממנהיגות המחאה, נפצעה בהפגנה כאשר יחד עם קבוצת מפגינים הקיפו ניידת בה הוחזק אחד מחבריהם: "היא לקחה רוורס ועלתה לי הרגל. אני לא חושבת שהמשטרה ניסתה לדרוס אותי בכוונה. אבל הם בוודאי לא נזהרו שלא לפגוע. באירוע עם כמות אנשים כל כך גדולה ניידת לא יכולה לנסוע במהירות אחורה. הרי ברור שמישהו עלול להיפגע". סתיו לא נזקקה לטיפול רפואי אולם סובלת מכאבים.

ממשטרת ירושלים נמסר כי לביתו של שר האוצר הגיעו כ-150-100 מפגינים להפגנה בלתי חוקית וללא אישור המשטרה. הם חסמו את הכביש הסמוך לביתו של שר האוצר. חלקם אף ניסו לפרוץ לכיוון ביתו של שר האוצר. כוח משטרה מנע זאת תוך שימוש בכוח סביר ועצר שישה. היתר התפזרו וחלקם הגיעו לתחנת המשטרה היכן שנעצרו המפגינים והפגינו עד אחר חצות. לגבי הפגיעה בסתיו שפיר: נמסר כי למקום לא הגיע אמבולנס כדי לפנותה ומבדיקה שנעשתה לא ידוע למשטרה על אירוע כזה.

צילום: פיטוסי אוליבייה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker