שאמה הכהן: עובדי התעשייה האווירית מובלים לקלפיות ככבשים

לדברי ח"כ כרמל שאמה הכהן העובדים מובלים באוטובוסים לאחר שעברו מפקד כפוי ותדרוך לפני הצבעות; ח"כ חיים כץ משמש כיו"ר ארגון העובדים של התעשייה האווירית

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד), הגיש הצעת חוק האוסרת על מעביד או חבר ועד לכוון הצבעה של עובד. הצעת החוק קובעת שבעל מרות לא יכוון עובד לקלפי. שאמה הכהן הסביר כי הצעת החוק נולדה בעקבות שיחות עם עובדי התעשייה האווירית. הוא הוסיף כי "החוק הוא לא חוק חיים כץ, למרות שהוא הדוגמא הטובה ביותר לנחיצות החוק". ח"כ חיים כץ (ליכוד) משמש כיו"ר ארגון העובדים של התעשייה האווירית וסירב להגיב לדברים.

שאמה הכהן טען כי "עובדי התעשייה האווירית עומדים מעת לעת אל מול הצעות שלא ניתן לסרב להן תוך חשש למקום פרנסתם. זה מתחיל ממפקד כפוי וממשיך בתדרוך לפני הצבעות לרבות מתן הוראות הצבעה ברורות ואזהרות שההצבעות ניתנות לסימון או שחזור", לדברי שאמה הכהן העובדים בתעשייה האווירית "מובלים ככבשים באוטובוסים לקלפיות, ללא קשר למקום מגוריהם, עומדים בתור תחת פיקוח גס של נציג הוועד עד כדי איסור יצירת קשר עם יתר האנשים בקלפי".

שאמה הכהן ציין כי "הצעת חוק זו באה למנוע שיבוש ו\או השפעה ו\או ניצול של כוח הנמצא בידי מעביד או חבר ועד, על בחירתם, שיקול דעתם והחלטותיהם של העובדים בכל הנוגע לאופן הצבעתם בבחירות. ההצעה מנסה למנוע באופן מוחלט חששות מצד עובד במדינת ישראל לפרנסתו או לתנאי עבודתו בשל הצבעתו בבחירות".

שאמה הכהן הדגיש כי "הצטרפות למפלגות והשתתפות בהליכים פנימיים הן פעילויות מבורכות המייעלות ומשכללות את המערך הפוליטי-מפלגתי במדינת ישראל, כל עוד הן נעשות באופן טבעי ומרצון חופשי. התופעה בה עובדים נאלצים להצטרף למפלגה בשל רצונו של בעל מרות ומראות העובדים מובלים באוטובוסים אל הקלפיות, מצויידים בהוראות בחירה ולאחר שהוזהרו לבל יסטו מהן, כבר קרו לצערינו במערכות בחירות בישראל".

שאמה הכהן חיים כץצילום: טס שפלן / עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker