משמעות הקלון: קצב יאבד הרכב, העיתון, הטלפון ואחזקת הבית

החיסכון לקופת המדינה 1.8 מיליון שקל בשנה; קצב ויתר על הלשכה כבר לפני כמה חודשים; הפנסיה אותה מקבל קצב, בגובה 49 אלף שקל, תישאר ללא שינוי

צבי זרחיה

הנשיא לשעבר משה קצב, אשר הורשע בעבירת קלון, יאבד את הרכב הצמוד שהעמידה המדינה לרשותו עד כה, מסוג "אאודי A8". כמו כן יאבד קצב את מימון הטלפונים והעיתונים בביתו, את השתתפות המדינה באחזקת ביתו בקריית מלאכי ולא יהיה זכאי עוד למימון לשכה מכספי המדינה. תקציב הלשכה והתנאים שאושרו לקצב לשנת 2011 עמד על 1.8 מיליון שקלים.

הפנסיה אותה מקבל קצב, בגובה 49 אלף שקל לחודש, תישאר ללא שינוי.

העליון דחה פה אחד את ערעור קצב; ירצה 7 שנות מאסר

משה קצב לאחר דחיית ערעורוצילום: רויטרס

לפני מספר חודשים החזיר קצב את הלשכה ששכרה לו המדינה ב"מגדלי אביב" ברמת גן.

לפי החלטתה של ועדת הכספים, נשיא ורה"מ שהורשעו בעבירה שיש עימה קלון לא יהיו זכאים עוד להעמדת לשכה וליתר התנאים. הוועדה קיבלה את ההחלטה בעקבות הפרסומים ב-TheMarker, לפיהם קצב זכאי לתקציבים ממשלתיים וללשכה גם אם יורשע בעבירה שיש עימה קלון.

כמו כן חוקקה הכנסת בעבר חוק המונע החזר טלפון ועיתון לשר וח"כ לשעבר שהורשעו בעבירה שיש עימה קלון. מימון העיתון והטלפון נשלל מהשרים לשעבר אברהם הירשזון ושלמה בניזרי היושבים בכלא.

יצוין כי אלמלא הרשעתו בעבירת קלון, היה קצב זכאי ללשכה וליתר התנאים לכל ימי חייו. בעקבות תיקון שהתקבל בכנסת ב-2006, שלא חל על קצב, נשיא הפורש מתפקידו יהנה מהתנאים למשך 7 שנים מפרישתו, ורה"מ למשך 5 שנים מפרישתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker