שמונת החטאים של ברלוסקוני

סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה ב-11 מתוך 17 השנים האחרונות, עשה באיטליה ככל העולה על רוחו  החטאים שלו לא יצרו את משבר החוב באירופה, אך בהחלט תרמו למצבה הכלכלי הירוד של המדינה, שנמצאת עתה בלב המשבר האירופי

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה מאור
דפנה מאור

<< גבר שמתרועע עם קטינות ומשתעשע כקיסר - ב-2010 היה זה התיאור שהעניקה לסילביו ברלוסקוני אשתו לשעבר, ורוניקה לאריו, במהלך משפט הגירושים ביניהם.

ברלוסקוני, שהיה ראש ממשלת איטליה ב-11 מתוך 17 השנים האחרונות, המנהיג הבולט ביותר מאז "איל דוצ'ה", בניטו מוסוליני, זכה לתיאורים מחמיאים עוד הרבה פחות ממדינאים, אנשי ארצו, מבקרים פוליטיים ועיתונים כלכליים. ברלוסקוני הבטיח ביום שלישי כי יתפטר לאחר שהפרלמנט האיטלקי יעביר את תקציב הצנע שהוגש על ידי הממשלה, ובכך הקדים בכ-18 חודשים את סוף כהונתו המתוכנן.

מצבה של מדינת המגף בשוקי האג"ח העולמיים התקרב בשבועות האחרונים למצב שבו היו אירלנד ויוון כשביקשו סיוע מהאיחוד האירופי. ראש ממשלת איטליה, במאמצים כושלים לקבל את אישור הפרלמנט למדיניות שתאפשר להקטין את נטל החובות של איטליה, ספג קריאות להתפטרותו בשל הכישלון הפוליטי והכלכלי של איטליה. השווקים חגגו למשך שעות ספורות את הודעת התפטרותו, ולאחר מכן חזרו לרדת.

החטאים של ברלוסקוני לא יצרו את משבר החוב באירופה, ואולם הם בהחלט תרמו למצבה הפיננסי והכלכלי הירוד של איטליה, שנמצאת עתה בלב סערת המשבר. פרויקט מיוחד שפירסם ה"אקונומיסט", אחד המגזינים הכלכלייים הנחשבים בעולם, ביוני 2011 טען: ברלוסקוני הוא אסון בתור מנהיג לאומי.

תקופת שלטונו התאפיינה בניצול כוחו כאיל מדיה כדי לקדם את מטרותיו הפוליטיות, ולהפך - ניצול כוחו הפוליטי כדי לקדם את עסקיו ועושרו. שלטון ברסלוקוני התאפיין בהעדפת מקורבים, החלשת מערכת המשפט האיטלקית ודריכה כלכלית במקום, שהפכה את איטליה, אחת משבע המדינות המתועשות בעולם, לבעלת צמיחה דלה יותר משל המדינות העניות ומוכות האסונות ביותר בעולם - כמו חוף השנהב, האיטי ואריתריאה.

-----

1. בית המשפט ברומא דן בחוקים ששונו לטובת ברלוסקוני, בינואר 2. הדוגמנית המרוקאית הקטינה "רובי", ששמה נקשר באחד מבין הרומנים שברלוסקוני ניהל 3. הפגנה של תנועה פמיניסטית נגד ברלוסקוני, ברומא השבוע 4. ברלוסקוני רגע לפני השתתפותו בתוכנית אירוח איטלקית 5. שער "רולינג סטון" מ-2009: "ברלוסקוני - כוכב הרוק של השנה" 6. בובה ברומא המציגה את ברלוסקוני כתמנון החולש על עסקים רבים 7. ערימות זבל בנאפולי 8. ברברה מטרה, שהשתתפה בעבר בתחרות מיס איטליה והיתה מועמדת על ידי ברלוסקוני לפרלמנט האירופי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker