תחנת הרדיו החרדית קול ברמה הודיעה שתשלב נשים בשידוריה למשך שעה בשבוע

מחר ייערך דיון בכנסת בנוגע להדרת נשים בתחנת הרדיו. מנהל התוכניות, אבי מימרן: "השידור צריך להיות מותאם למגזר החרדי"

נתי טוקר

>> יומיים לפני הדיון המתוכנן בכנסת בנושא שילוב נשים בשידורי תחנת הרדיו החרדי קול ברמה, השיקה התחנה תוכנית חדשה שבה היא מאפשרת לנשים לעלות לשידור. התוכנית, "כותרת ראשית", תשודר מדי יום בשעות הבוקר, אך נשים ישולבו בה רק בימי ראשון. בתוכנית אתמול עלו לשידור חברות הכנסת מירי רגב (קדימה) וציפי חוטובלי (הליכוד).

רדיו קול ברמה הודיע כי ימשיך בשלב זה שלא להעלות נשים לשידורי התחנה האחרים, לבד מהשעה השבועית, ולא יעסיק נשים כמגישות תוכניות. "התחייבנו לשעה אחת שבה יעלו נשים", אמר מנהל התוכניות בתחנה, אבי מימרמן. "מעבר לכך, המערכת תקבע בהתאם לשיקולים פנימיים אם להעלות נשים לשידור. יש בידינו סקר שלפיו אם נעלה נשים לשידור 55% מהמאזינים יעזבו אותנו. אנו צריכים שהשידורים יהיו מותאמים למגזר החרדי". בניגוד לרדיו קול ברמה, תחנת הרדיו החרדית קול חי מעלה נשים לשידור ומעסיקה נשים בתפקידי הגשת תוכניות.

הדיון הציבורי סביב רדיו קול ברמה התעורר בדצמבר 2010, כשהאגודה לזכות הציבור לדעת התריעה בפני הרשות השנייה על כך שתחנת הרדיו, המזוהה עם סיעת ש"ס, מקיים אפליה מגדרית. הדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת ייערך מחר לבקשתו של ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי).

יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, פרופ' אלי פולק, אמר בתגובה להודעת רדיו קול ברמה כי באגודה "שמחים שהנהלת התחנה הבינה כי המצב הנוכחי אינו יכול להימשך, אך ההצעה שלהם היא בדיחה עלובה וניסיון מביך לחמוק מדיון. בדיון בכנסת נבהיר כי לא נעצור את מאבקנו עד שיינתן שוויון מלא לנשים בשידור, כמראיינות ומרואיינות".

האירועים ברדיו קול ברמה מתרחשים על רקע גל מחאה ברשתות החברתיות המופנה נגד הדרת נשים משלטי החוצות בירושלים. המקרה האחרון שעורר את סערת הגולשים היה פרסום מודעות של רשת הוניגמן בירושלים, שמהן צונזר ראשה של הדוגמנית סנדי בר. המודעות המצונזרות פורסמו בשבועות האחרונים, גם בשכונות חילוניות בעיר. בהוניגמן טענו בתחילה כי המודעות צונזרו בעקבות דרישה מצד עיריית ירושלים, אך לאחר שהעירייה הכחישה את הדברים, הודתה החברה כי לא פעלה בהוראת העירייה. ככל הנראה, הדרישה לצנזר את המודעות הועברה מחברות שילוט החוצות, מחשש שקבוצות חרדים קיצוניים ישחיתו שלטים שעליהם מופיעות תמונות של נשים.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "מועצת הרשות השנייה קבעה כי יש להסדיר תהליך של השמעת נשים בשידורי רדיו קול ברמה, והנחתה את הנהלת הרשות לקבוע הנחיות ליישום תהליך זה, תוך דיאלוג עם הנהלת התחנה.

"בהמשך לכך, ניתנו לתחנה הנחיות מאת סמנכ"ל הרדיו ברשות בעניין השמעת נשים בשידורים, הן באירועים חדשותיים, הן בהתייחסות של בעלת תפקיד ציבורי לנושא מסוים והן בשיבוץ תוכנית שבועית מיוחדת המיועדת למאזינות התחנה. על פי בדיקתנו, תוכנית כזו כבר שובצה בלוח השידורים של התחנה בהתאם להנחיות הרשות. הנהלת הרשות תמשיך לעקוב בשבועות הקרובים אחר אופן עמידתה של התחנה בהנחיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker