דורון ארבלי ימונה למנהל רשות המסים הזמני

יהודה נסרדישי יסיים מחר את תפקידו - לאחר שכהונתו הוארכה שלוש פעמים ■ ועדת האיתור שהקים שר האוצר בחרה במשה אשר לתפקיד - אך שטייניץ מעדיף להקים ועדה חדשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> שר האוצר יובל שטייניץ מתכוון למנות את דורון ארבלי, מנהל המכס, לממלא מקומו הזמני של מנהל רשות המסים הפורש, יהודה נסרדישי.

שטייניץ צפוי להביא את המינוי לאישור הממשלה בישיבתה ביום ראשון הבא. השר מתכוון גם למנות בקרוב ועדת איתור חדשה לתפקיד מנהל רשות המסים, בתקווה שזו תבחר מנהל קבוע לרשות שיהיה מקובל עליו.

משה אשר, שנבחר פה אחד למנהל רשות המסים על ידי ועדת איתור שמינה שטייניץ עצמו, ושטייניץ התנגד למנותו לתפקיד, צפוי לערער לבג"ץ על המינוי, ולפי הערכות קיימים סיכויים טובים שבית המשפט יקבל את עתירתו.

ככל הידוע, שטייניץ לא שוחח עם ארבלי בעניין, ולארבלי נודע על כוונות השר מהתקשורת. לארבלי אין ניסיון כאיש מסים (מס הכנסה או מע"מ). מינוי שלו, גם אם הוא זמני, נחשב בעייתי, שכן הוא התמודד מול אשר על התפקיד בוועדת האיתור בראשותו של חיים שני, מנכ"ל האוצר המתפטר, ונוצח.

יועציו המשפטיים של אשר פנו באחרונה לשר האוצר וביקשו לדעת מדוע אינו ממנה את אשר, אך שטייניץ העדיף שלא להשיב להם. הפרקליטים פנו גם ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. מהפרקליטות נמסר בשבוע שעבר כי היא דנה בנושא, אך לא ברור אם היא קיבלה החלטה בעניין, ואם כן מהי. ככל הידוע, בין וינשטיין לשר האוצר לא התקיימה שיחה בנושא.

המשנה ליועץ המשפטי, אבי ליכט, שהיה חבר בוועדת האיתור, אמר בסוף השבוע שעבר לשר האוצר כי היועץ המשפטי לממשלה לא רואה בחיוב את הכוונה שלו למנות ועדת איתור חדשה לתפקיד מנהל רשות המסים ולמנות בינתיים את ארבלי לתפקיד, אך הוסיף כי הוא לא יתנגד למהלך.

ועדת האיתור בראשותו של שני לא דנה במועמדות של משה טרי, מקורבו של שר האוצר, לתפקיד מנהל רשות המסים, בטענה כי לטרי אין ניסיון של עשר שנים בעבודת מסים. שר האוצר מתכוון לשנות את תנאי הסף לבחירת מנהל רשות המסים הבא, עוד לפני מינוי הוועדה החדשה. לא ברור אם המערכת המשפטית תאשר את שינוי תנאי הסף, או אם אישים מהמעלה הראשונה יהיו מוכנים להשתתף בוועדת האיתור החדשה, לאחר שהמלצות הוועדה הקודמת לא התקבלו. לא ברור גם אם טרי יסכים להתמודד שוב על תפקיד מנהל הרשות ולהסתכן בעתירות משפטיות שעלולות לפגוע בשמו.

אשר היה נחרץ בדעתו בסוף השבוע כי כל מינוי של מחליף זמני לנסרדישי יביא לפנייה שלו לבג"ץ. הדבר עלול להכניס את רשות המסים למערבולת משפטית בחודשים הקרובים.

שטייניץ נכשל גם במינוי מחליף לשני בתפקיד מנכ"ל האוצר. שני התפטר לפני כשלושה חודשים, ב-31 ביולי, ועד כה שר האוצר, מסיבות השמורות עמו, לא מצא לו מחליף - אף כי מדובר במשרת אמון של השר, שאינה מצריכה ועדת איתור. בחודשיים האחרונים ממלא את תפקיד המנכ"ל בצורה חלקית מנהל רשות החברות הממשלתיות, דורון כהן. מלשכת שר האוצר סירבו בימים האחרונים להתייחס לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker