הכל אישי

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עינת יוזנט-רביד עוזבת את טבעול ומתמנה למנכ"לית יהושע TBWA

אתמול שלח מנכ"ל קבוצת אסם, גזי קפלן, מכתב לכלל עובדי הקבוצה שבו הודיע על סיום עבודתה של עינת יוזנט-רביד כמנכ"לית טבעול ישראל, לאחר שמונה שנים בחברה. לפני שכיהנה כמנכ"לית החברה בארבע השנים האחרונות, שימשה יוזנט-רביד במשך ארבע שנים כסמנכ"לית השיווק. במקביל כינס רמי יהושע, בעלי משרד הפרסום יהושע TBWA, את עובדיו והודיע להם כי יוזנט-רביד תמונה למנכ"לית המשרד ותיכנס לתפקידה החדש ב-1 לדצמבר.

מדובר בחזרתה של יוזנט-רביד לעולם הפרסום: בעבר היא שימשה כפלנרית בכירה במשרד הפרסום גיתם BBDO, ולאחר ארבע שנים מונתה לתפקיד סמנכ"לית לקוחות בכירה ותכנון אסטרטגי. ב-2004 עברה לטבעול. מינויה של יוזנט-רביד הוא חלק מארגון מחדש שעורך יהושע במשרד הפרסום, לאחר עזיבתם של סמנכ"ל הקריאייטיב, עידו קריב, והמשנה למנכ"ל לשעבר, ניסים מויאל.

במכתב ששלח קפלן נכתב כי אחריותה של יוזנט-רביד תעבור לידי עמרי לוטן, מנכ"ל חטיבת המזון המוכן. הוא הוסיף וכתב כי "בשנותיה של יוזנט-רביד כמובילת המותג, החברה חוותה הצלחות רבות. טבעול המשיכה לחדש והשיקה קטגוריות חדשות בהצלחה רבה. בהמשך, כמנכ"לית טבעול ישראל התמודדה עם מציאות מורכבת ומשתנה שכללה את המעבר לבעלות אסם והמעבר לייצור עבור ארה"ב, תוך כניסת מתחרים נוספים לתחום".

"שנשכיל לפתח מסלולים ומוצרים פיננסים המתאימים לנשים"

"תשע"ב מסתמנת כשנה של רפורמות ושל תיקונים. אחד התיקונים שאנו מקווים לראות הוא שילובן של נשים בשיח הכלכלי ובפעילות הפיננסית, לא רק בדרגי הניהול ובדירקטוריונים, אלא גם כצרכניות של מוצרים ושירותים. בשנת תשע"א רק ל-50% מהנשים בישראל היתה תוכנית פנסיה, כלומר, 50% חסרות את המוצר הפיננסי הבסיסי ביותר, והנתונים מלמדים שמרבית הנשים אינן מטפלות בתיק ההשקעות שלהן ואינן משתתפות בשיח הכלכלי.

"אני מאחלת לכולנו שנה שבה נשים ישתלבו בעשייה הפיננסית. אני מאחלת שנשכיל לפתח מסלולים ומוצרים פיננסים המתאימים לנשים, ובעיקר אני מאחלת שהשילוב הזה יתרום לשיפור מצבן הכלכלי של נשים ולאיזון וחיזוק הכלכלה של כולנו".

אלה אלקלעי

גולן טלקום נותנים לעמוס שפירא לחכות

שר התקשורת והרווחה, משה כחלון (הליכוד), אמנם מקדיש יותר ויותר מזמנו לענייני רווחה, אך המחויבויות הרבות של משרד התקשורת דורשות לא מעט מזמנו. ביום חמישי נפגש כחלון במשרדי משרד התקשורת במגדל שלום בתל אביב עם נציגי קבוצת הסלולר החדשה גולן טלקום שנמצאת בבעלות מיכאל גולן וגזביה ניאל.

הפגישה בין השר ובין הנציגים - גולן ונשיא הקבוצה, אורן מוסט - התארכה באופן לא מתוכנן, ככל שהשניים הציגו לשר עוד ועוד בקשות שיקלו עליהם בתחרות מול ענקי הסלולר. ביציאתם מהפגישה הם הופתעו לגלות כי בחוץ ישבו וחיכו מנכ"ל סלקום, עמוס שפירא, ואיתמר ברטוב, ראש המטה ואחראי על תחום הרגולציה בחברה. השניים נאלצו לחכות בסבלנות מחוץ לחדרו של השר, עד שיסיים את הפגישה עם אנשי גולן טלקום.

אמיר טייג

המועדון הנוצץ של סטס מיסז'ניקוב

ביום שלישי התקיימה בבריכת מלון שרתון בתל אביב מסיבת ראש השנה של קלאב MTL -מועדון סגור של אנשי עסקים ממוצא רוסי, העורך מפגשים לחבריו ומוציא מגזין חודשי.

אחד האורחים במסיבה, שמארגניה מתארים כ"שילוב של קוקטייל מפואר, ארוחת גורמה ותצוגת אופנה", היה שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, ממפלגת ישראל ביתנו. באירועים הקודמים של המועדון, המשווק כ"קלאב של האוליגרכים החדשים בישראל", הוגשו לאורחים מנות סושי מגופן של נשים חשופות, צדפות, וכפיות גדושות בקוויאר קראט.

הפעם התאפשר למיסז'ניקוב ליהנות מדוכנים שהציעו את שירותיו של בנק מגיאורגיה, תכשיטי יוקרה של שאנל, יאכטות בהזמנה, ואפילו אוזנייה לטלפון הנייד ב-80 אלף יורו. בנוסף נערכו בערב תצוגת אופנה ומופע בלט בבריכה.

יחד עם מיסז'ניקוב חגגו איש העסקים רוני מאנה, נשיא הקונגרס העולמי של יהודי גיאורגיה גבריאל מירילשווילי, אריה אברמוביץ' מהוועד המנהל של לשכת סוכני הביטוח, ונשיא הקונגרס היהודי האירו-אסיתי אלכסנדר משקביץ.

בשנה האחרונה עמד השר בפני ביקורת חריפה על התנהגותו במהלך נסיעות עבודה לחו"ל. בכלי התקשורת פורסם לא אחת כי הוא מעדיף לבלות במועדונים במקום בפגישות ובקבלות פנים משמימות.

מלשכת השר נמסר כי "רוסיה ואוקראינה מהוות מקור מרכזי של תיירות לישראל ובשנים האחרונות נרשם גידול של מאות אחוזים בתיירים המגיעים מהן. השתתפותו של השר מיסז'ניקוב באירוע של הירחון שמופץ בקרב השכבות העשירות ברוסיה ובאוקראינה יכולה לתרום להגברת תנועתם של צעירים עשירים לישראל".

אבשלום חלוץ

מתפנקים בממשל: מאפין ב-16 דולר

המשבר הכלכלי נותן את אותותיו ברחבי ארה"ב, אך נדמה שיש מקומות שבהם לא שמעו עליו. הכנסים השונים שעורך משרד המשפטים האמריקאי עולים לא מעט כסף למשלם המסים - ובמיוחד הכיבוד שמוגש בהם.

המפקח על משרד המשפטים בדק ומצא כי במקרה אחד הוגשו מאפינס במחיר של לא פחות מ-16 דולר ליחידה. במקרה אחר עלה מתאבן ביף וולינגטון אחד יותר משבעה דולר. המפקח בדק עשרה כינוסים שונים שערך משרד המשפטים בין אוקטובר 2007 לספטמבר 2009, בעלות כוללת של 4.4 מיליון דולר - כמעט חצי מיליון דולר לכנס. בתקופה זו ישבו בבית הלבן ממשל בוש הרפובליקאי וממשל אובמה הדמוקרטי.

סוכנויות הידיעות

קולות צורמים בדיון בין פנינה רוזנבלום לענבל אור

לא רק שוק הנדל"ן רותח: אתמול התקיים דיון סוער בבית משפט השלום בתל אביב במשפט שבין אשת הנדל"ן ובעלת חברת אור סיטי נדל"ן, ענבל אור, ואשת העסקים פנינה רוזנבלום.

השתיים מצויות בסכסוך עסקי בעקבות כשלון עסקת מכירת הווילה של רוזנבלום ברמת גן לחברת אור סיטי. השתיים העידו בנפרד בדיון שעסק בבקשתה של רוזנבלום להסיר את הערת האזהרה הרשומה על הווילה, ורוזנבלום אמרה כי היא לוקחת על עצמה את תשלום המע"מ על העסקה.

קולות צורמים במיוחד נשמעו בעת שעורכת הדין של רוזנבלום, ברוריה לקנר, חקרה את אור והציגה בפניה חוות דעת של רואה חשבון שלפיה מס השבח על העסקה הוא לכל היותר מיליון שקל. בין היתר אמרה לקנר כי אור נכשלה בשיווקו של הפרויקט שהתכוונה להקים על השטח שבבעלות רוזנבלום. בתגובה אמרה אור: "גברתי כנראה לא מבינה בנדל"ן. היו לי התקשרויות לארבע דירות בפרויקט והתכוונתי לגור בדירת הפנטהאוס בעצמי". לקנר ענתה כי "את לא בערוץ 2 ולא בתוכנית 'לילה כלכלי', עני על השאלות".

בזמן שלקנר ניהלה את החקירה פנתה אור לשופט רחמים כהן בטענה שלקנר נכנסת לדבריה. "זה לא יכול להתנהל ככה", אמרה אור, "תסתום לה קצת את הפה". לקנר מצדה ניסתה להרגיע את הרוחות ואמרה: "אפשר להבין את זה. היא נמצאת במעמד מלחיץ, הבה נסלח לה". מדוברה של אור נמסר בתגובה: "ענבל אור תעמוד על זכותה לומר את גרסתה מבלי שיפריעו לה, גם אם הגרסה הזאת לא נוחה למישהו".

אבשלום חלוץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker