למרות מסע הלחצים: מרווח השיווק שגובות חברות הדלק ייחתך ב-25%

ועדת המחירים הבין-משרדית החליטה להפחית את מרווח השיווק ב-19 אגורות ■ שר התשתיות עוזי לנדאו מסרב לחתום על ההחלטה ■ למרות המהלך - הדלק צפוי להתייקר מחר בכ-5 אגורות לליטר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> מרווח השיווק שגובות חברות הדלק מציבור הנהגים ייחתך ב-25% - כך החליטה אתמול פה אחד ועדת המחירים הבין-משרדית. זאת, לאחר שנקבע כי חברות הדלק גבו לאורך השנים מרווח מופרז, שלא חפף את הוצאות השיווק שאותן נדרש לכסות.

יובל שטייניץ ועוזי לנדאו

לפי ההחלטה, החל ממחר יופחת המרווח בתדלוק עצמי ב-18.8 אגורות לליטר (16.2 אגורות בתוספת מע"מ). עמלת תדלוק על ידי מתדלק תועלה מ-13 ל-20 אגורות, ולכן מרווח השיווק בשירות המלא יפחת בכ-12 אגורות בלבד. מרווח השיווק יפחת בכל שנה ב-1%, אך באופן מדורג.

באשר למחיר הדלק הסופי לצרכן, זה צפוי דווקא להתייקר מחר בכ-0.8%. הסיבה לכך נעוצה בהחלטת הממשלה לייקר חזרה את הבלו המוטל על בנזין 95 אוקטן, בכ-24 אגורות לליטר. זאת, לאחר שבסוף יולי הוזל הבלו באופן דרמטי ב-31 אגורות לליטר, כדי למנוע את ייקור הדלק לצרכנים. הממשלה תחזיר בינתיים לבלו 20 אגורות שקוזזו לפני חודש, בתוספת כ-4 אגורות בגין עדכון הבלו התקופתי (משום הצמדתו למדד).

באשר למחיר הבסיס של הבנזין, המחושב לפי עסקות השבוע האחרון באירופה, זה יפחת באגורה אחת, לפי הערכות. לפיכך, בשקלול השינוי במחיר הבנזין, העלאת הבלו והפחתת מרווח השיווק - צפוי מחירו של ליטר בנזין לצרכן להתייקר ב-5-6 אגורות ולהסתכם ב-7.27 שקלים לליטר.

משרד התשתיות המליץ להוריד 22 אג'

החלטתה של ועדת המחירים הבין-משרדית התקבלה בתום מסע לחצים ממושך שהפעילו חברות הדלק הקמעוניות על משרדי הממשלה, בניסיון למנוע את הפחתת המרווח. עיקר הלחצים הופנו כלפי שר התשתיות, עוזי לנדאו, שעיכב משך חודשים את פרסום ההמלצות לגבי עדכון מרווח השיווק. ההמלצות הוגשו כבר לפני חודשיים, ואולם לנדאו שלח את הצוות המקצועי לבחון אותן שוב, בעקבות התערבותו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

מעורבות פוליטית זו בדיונים על מרווח השיווק קיבלה אתמול את ביטויה מייד לאחר פרסום ההחלטה, ואף עשויה לסכל אותה. זאת, משום שהחלטתה של ועדת המחירים הבין-משרדית כפופה לאישורם של שרי האוצר והתשתיות. לנדאו הביע אתמול את התנגדותו להחלטת הוועדה ומסרב לפי שעה לחתום עליה. התנגדותו זו באה על אף שמינהל הדלק במשרדו המליץ לפני כחודש להפחית את מרווח השיווק בסכום גבוה יותר, של 21.5 אגורות לליטר.

שר האוצר יובל שטייניץ, לעומת זאת, אמר אתמול כי מדובר בהחלטה חשובה, אשר "שמה סוף למסע הלחצים והעיכובים מטעמן של כמה מחברות הדלק והאנרגיה", כלשונו. לדבריו, מדובר ב"החלטה הלוקחת בחשבון לא רק את טובת חברות הדלק, אלא גם את טובת האזרחים ובעלי העסקים". חברות הדלק צפויות מן הסתם להתנגד להחלטה, וכבר אתמול איימו לפנות לבית המשפט.

לצד הפחתת מרווח השיווק, המליץ מינהל הדלק לבחון את הגבלת הפער שבין מחיר הדלק שמוכרות חברות הדלק ללקוחות אקראיים לבין הדלק המוזל שלו זוכים ציי רכב וחברי מועדונים. כך, הוצע שמחיר הבנזין שבו יחויב לקוח מזדמן בתחנות הדלק לא יהיה גבוה ביותר מ-15 אגורות לליטר מהמחיר המוזל שמשלם חבר במועדוני לקוחות. המלצה זו, וכן ההצעה לבחון את החזרת הפיקוח על הסולר, נותרו כרגע בשלב בחינה בלבד, ולא אומצו בידי ועדת המחירים.

המרווח יפחת ב-1% בכל שנה

מרווח השיווק נועד לכסות את סל הוצאות השיווק של חברות הדלק הקמעוניות, שמבוסס על מרכיבים שאומצו מסל ההוצאות המחושב באירופה. הוא חושב בפעם האחרונה ב-2002, בהתבסס על נתונים שאספה פז ואיגוד חברות הדלק. המרווח כיום הוא 71 אגורות לליטר (מעוגל מ-70.6 אגורות), שהן 9.5% ממחיר הבנזין לצרכן. בנוסף, משקלל מחיר הדלק לצרכן תוספות למחיר הדלק בשער בתי הזיקוק כמו כיסוי הוצאות דלף, ביטוח ואחסון מלאי תפעולי. אלה מסתכמות ב-6 אגורות לליטר (מעוגל מ-5.6 אגורות) - פחות מ-1% ממחיר הדלק לצרכן.

כדי לבחון את המרווח הראוי לגבייה, לקחו במשרד התשתיות את ההוצאות המדווחות של חברת הדלק הקמעוניות בישראל וגזרו מהן את מרווח השיווק המספיק לדעתם לגבייה. לסכום ההוצאות הוסיפו תשואה נורמטיבית של כ-8.25%. הסכום שהתקבל חולק במספר הליטרים הנמכרים מדי שנה. תוצאת המנה היתה גובה מרווח השיווק הראוי, שכן זהו למעשה ערך ההוצאה של כל חברה, בתוספת תשואה, עבור כל ליטר נמכר.

לצד ההמלצה לעדכן את מרווח השיווק, הוחלט לשנות את נוסחת העדכון השוטף שלו. החל ב-2002 הוצמד מרווח השיווק של החברות למרווח הנהוג במדינות אירופה בעלות שוק דלק משוכלל. הצמדה זו נקבעה אף שבכל הקשור למחירים מפוקחים, נהוג להצמיד את המחיר למדד המחירים לצרכן, בניכוי מקדם התייעלות של 2%. לפיכך, אחת לחצי שנה התעדכן מרווח השיווק לפי שיעור השינוי בהפרש שבין ממוצע מחירי הבנזין לצרכנים באירופה - וגדל בשנים האחרונות ב-2.5% מדי שנה. באופן זה, זינק בשנים אלה מרווח השיווק בשיעור גבוה במידה ניכרת מעליית המדד.

מינהל הדלק, בראשות חן בר יוסף, החליט לתקן את העיוות והמליץ להצמיד את מרווח השיווק למדד. ואולם בעוד שכלל המחירים המפוקחים במשק מחויבים בקיזוז מקדם התייעלות של 2% בשנה, הוחלט לקבוע מקדם של 1% בלבד לגבי מרווח השיווק. זאת, בטענה כי יש לשקלל הוצאות שונות של חברות הדלק שהתעדכנו עם השנים. עוד נקבע אתמול כי מקדם זה יוחל רק באופן מדורג, ולא יוטל על המרווח בשנה-שנתיים הקרובות.

חברות הדלק שוקלות פנייה לערכאות

חברות הדלק הקמעוניות היו שותפות בשנה האחרונה להליך בחינת מרווח השיווק, וזכו למספר רב של שימועים רשמיים ולא רשמיים. יחד עם זאת, החברות הופתעו מהחלטת ועדת המחירים הבין משרדית, לאחר שציפו כי ההפחתה במרווח תהיה בטווח של 10-15 אגורות לליטר. לפי הערכות, חברות הדלק ימתינו עד לפרסום צו המחירים - ולאחר מכן יעתרו לבית המשפט.

לדברי מנכ"ל איגוד חברות הדלק, יוסי אריה, "החלטה שכזו תביא לתוצאות הרסניות ותעביר חברות להפסד. אנו שוקלים את הכלים שעומדים לרשותנו, כולל פנייה לערכאות".

לטענת החברות, הפחתת המרווח תגרום לפגיעה מהותית בהכנסותיהן, בהיקף של כ-400 מיליון שקל מדי שנה, ואף להורדת דירוג החוב שלהן. לפני כארבעה חודשים הזהירה חברת הדירוג מעלות S&P כי "החלטה על הורדת מרווח השיווק בשיעור של יותר מ-10% עשויה להיות מלווה בטווח הבינוני בהורדת דירוג". החברות טוענות עוד כי מרווח השיווק נעשה לפי נתוני 2007, אשר אינם רלוונטיים לימינו.

החברות הקטנות בענף הדלק, דוגמת דור אלון או סונול, טוענות לפגיעה ייחודית. לטענתן, ההפחתה המומלצת במרווח השיווק היא תוצאה של ממוצע ההפחתות שחושבו לגבי כל אחת מחברות הדלק בנפרד. זאת, כאשר מרווח השיווק עבור חברות חזקות יותר (דוגמת פז או דלק) אמור היה לצלול בשיעור גבוה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker