בלעדי

שלושה חודשים לאחר הפרישה מהמשטרה: אילן פרנקו מונה לסמנכ"ל בדרך ארץ

המפכ"ל לשעבר, רב-ניצב יהודה וילק, המכהן מזה עשור כמנכ"ל דרך ארץ מינה את פרנקו, שימש עוזרו בתקופת המפכ"לות

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

שלושה חודשים בלבד חלפו מאז פרש סגן המפכ"ל, ניצב אילן פרנקו, משורות משטרת ישראל לאחר שהתאכזב לגלות כי לא ימונה למפכ"ל המשטרה הבא. ואולם פרנקו, כך מתברר, לא נותר מובטל לאורך זמן.

ל-TheMarker נודע כי בימים האחרונים מונה פרנקו לתפקיד מנהל התפעול בחברת דרך ארץ, מפעילת כביש חוצה ישראל (כביש 6). על קשיי הקליטה בתפקידו החדש באזרחות יתגבר פרנקו בזכות המכר הוותיק שקיבל אותו לתפקיד: המפכ"ל לשעבר, רב-ניצב יהודה וילק, המכהן מזה עשור כמנכ"ל דרך ארץ. את פרנקו מכיר וילק היטב, לאחר שזה שימש עוזרו בתקופת המפכ"לות.

שמו של פרנקו נקשר ב-2007 במסקנות ועדת זיילר, שבדקה את פעילות משטרת ישראל בפרשת האחים פריניאן, והמליצה לעכב את מועמדותו של פרנקו לתפקיד מפכ"ל המשטרה. באחרונה נקשר שמו של פרנקו גם בפרשיית התלונה שהגישה ד"ר אורלי אינס נגד יריבו במרוץ לתפקיד המפכ"ל, ניצב אורי בר-לב, בגין הטרדה מינית.

במסגרת תפקידו החדש יהיה פרנקו אמון על ההיבטים התפעוליים של כביש 6. על אכיפת מהירות הנסיעה בכביש אמונה אמנם משטרת ישראל, אך לנהגים הממהרים כדאי לזכור כי פרנקו שימש בעבר גם כראש לשכת התנועה במרחב דן. בדרך ארץ מחזיקות כיום החברות דור אלון ואייקון (51%), אפריקה ישראל (24.5%) ושיכון ובינוי (24.5%). וילק מסר אתמול בתגובה כי "מדובר בתגבור רציני מאוד, שמהווה חלק מתהליך הארגון מחדש בחברה לקראת הגדלת היקפי פעילותה בשנים הקרובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker