הרמטכ"ל כוכבי כתב ספר בנושא "מנהיגות" - ומבקש לפרסמו

לפי פרסום בכאן 11, הרמטכ"ל העביר את כתב היד לעיון ועדת השרים המאשרת פרסומים ■ בצה"ל טוענים כי הספר עוסק ב"מנהיגות", וכי אין ודאות כי יפורסם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרמטכ"ל אביב כוכבי. הגיש טיוטה עבת כרס של הספר לעיון הרגולטור הרלוונטי צילום: תומר אפלבאום

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, כתב ספר במהלך כהונתו בתפקיד, וברצונו לפרסמו בקרוב - כך פורסם הערב בחדשות כאן 11.

לפי הפרסום, כוכבי כבר הגיש טיוטה עבת כרס של הספר לעיון הרגולטור הרלוונטי (ועדת השרים למתן היתרים לפרסום). בראש הוועדה יושב שר המשפטים, גדעון סער, ולצדו שר הביטחון, בני גנץ, ושר המודיעין, אלעזר שטרן. בצה"ל טוענים כי הספר עוסק ב"מנהיגות", וכי אין ודאות כי יפורסם.

לפי הערכות, לא מדובר בספר עיון קלאסי - אלא במעין אסופת הרצאות שאותן העביר כוכבי לפקודיו לאורך השנים, לצד כמה מכתביו בקורסים שהעביר. לכן, לא מן הנמנע כי הספר יופץ בסופו של דבר בשורות צה"ל בלבד. 

שר הביטחון בני גנץ, אתמול בכנסתצילום: אמיל סלמן

כוכבי החל את תפקידו כרמטכ"ל בינואר 2019. לפני חצי שנה אישר גנץ את הארכת כהונתו לשנה רביעית.

היום בצהריים נלווה כוכבי לגנץ בעת שהתייצב בפני ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, לדיון בתקציב הביטחון המוגדל של צה"ל ל-2022-2021. שלא כמו גנץ, או יו"ר הוועדה, ח"כ רם בן ברק, כוכבי בחר שלא לשאת דברים בחלק הפתוח לסיקור של הוועדה. כך, נמנע מהתייחסות לביקורת על ניפוח הפנסיה של אנשי הקבע ועל העיכוב בהעלאת שכרם של חיילי החובה.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "כתב היד שכתב הרמטכ״ל עוסק במנהיגות פיקודית צבאית. כתב היד לא עבר עריכה, וטרם הוחלט על עצם הוצאתו או אופן הוצאתו, כך שהעיסוק בנושא מוקדם מאוד ולא רלוונטי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker