פרופ' רוטשטיין: "סגר לא יעיל - אחרי שבועיים נחזור למצב שבו היינו, כי ההדבקות יהיו בבית"

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין: "קיים ניתוק לא מובן בין הצורך לחיזוק בתי החולים, לבין התקצוב והכנה שלהם למלחמה. זה מזכיר לי קצת את דו"ח מבקר המדינה על ההתכוננות ליום כיפור - שלא הקימו, לא דאגו, לא עשו ואז היתה מלחמה ולא היינו מוכנים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשעה שמספר חברי כנסת מנסים להניע מהלך שימנע את הסגר בחגים - סגר שעלותו לישראל נאמדת בכ-5 מיליארד שקל לשבוע - מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, מאשים את משרד האוצר בעיכוב תקציבים שהיו יכולים לחזק את בתי החולים הטוענים כי הם קורסים תחת תחלואת הקורונה הגואה.

לדברי רוטשטיין, "התירוץ לסגר כיום הוא תחת הטענה שיש התמוטטות של בתי החולים. אני חושש זה תירוץ פשטני. בתי החולים מתמודדים עם הקורונה כבר 7 חודשים. בתקופה הזו, היינו יכולים להכין את עצמנו לתחלואת החורף, עם עוד תקציבים היינו יכולים להביא עוד צוותים; אחיות טיפול נמרץ ורופאים. אבל לא העבירו לבתי החולים את הכסף. במקום להיאבק על תקציבים להתמודדות עם מגפת הקורונה, בתי החולים הוצגו כמחפשי נדבות ונאבקו על תקציבים לקרן מחקר. אנחנו מספר ימים לפני שבוע הסליחות ואף אחד עדיין לא מבקש מהציבור סליחה על מה שעשינו לכם. 10 מיליארד שקל נוספו למשרד הבריאות, אבל לא העבירו לנו את הכסף. שמענו על 11 מיליארד שקל נוספים, אך ברשימת המקבלים לא מופיעים בתי החולים. כמנהל בית חולים, אין לי ביטחון שאוכל לשלם את המשכורות בחודש הקרוב. האם זאת לא שערורייה?"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker