ג'קי בן-זקן העמיד ערבות של 5 מיליון שקל כדי לשחרר את משה חוגג ממעצר בית

הערבות ניתנה לבקשת בן זקן מבנק מזרחי-טפחות והיא תקפה עד מאי, אלא אם איש העסקים, ששותף בכמה מיזמים עם חוגג, יבקש להאריך אותה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג. מכחיש את ההאשמות נגדוצילום: אורן בן חקון

איש העסקים ג'קי בן-זקן העמיד ערבות של 5 מיליון שקל לצורך שחרורו של משה חוגג, בעלי בית"ר ירושלים, ממעצר הבית שבו שהה עד אתמול (חמישי) במשך חודש. קודם לכן היה במעצר במשך קרוב לחודש נוסף. הערבות שנדרש להציג חוגג עמדה על 10 מיליון שקל במזומן, והיה חסר לו סכום של 5 מיליון שקל.

בית משפט השלום בראשון-לציון הסכים שתחת זאת חוגג יציג ערבות בנקאית. זו ניתנה על-ידי בנק מזרחי-טפחות, סניף אשדוד, לבקשת חברת סקטור נדל"ן של בן-זקן. התוקף של הערבות עד אמצע מאי, אלא אם כן חוגג יבקש להאריך אותה. חוגג ובן-זקן הפכו מקורבים בשנים האחרונות והם שותפים בכמה מיזמים עסקיים.

ג'קי בן זקן. שותף בכמה מיזמים עסקיים עם חוגגצילום: אילן אסייג

בתוך כך, אתמול נודע על התקדמות במגעים בין חוגג ובין איש עסקים צרפתי בשם פרנק מלול, שעומד להתחיל בבדיקת נאותות לאפשרות לרכוש את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים.

לאחר ששוחרר ממעצר הבית, חוגג ביקש מהמשטרה אישור להיפגש עם קרוב משפחתו החשוד בפרשה, כך עולה ממסמכים בתיק בית-המשפט בראשון-לציון. ואולם בתנאי שחרורו נכתב במפורש שאסור לו להיפגש עם חשודים אחרים בפרשה במשך כחצי שנה. מבחינת עורכי-דינו של חוגג, משה מזור ועמית חדד, אין בכך הפרה של תנאי שחרורו והדבר לא עלול לשבש את החקירה.

המשטרה מתנגדת למפגש, שאותו חוגג רוצה לקיים היום. מתשובת המשטרה לבקשה זו עולה כי החשדות הכלכליים בפרשת 'המשחק הגדול', משמעותיים ומוצקים. זאת, בניגוד להערכות שונות שפורסמו בשבועות השונות באמצעי התקשורת לפיהם החשדות הכלכליים כנגד חוגג חלשים והמשטרה תתקשה בתיק זה. לפי רפ"ק רויטל טחן ורפ"ק אריאל פרידמן, החתומים על מסמך התשובה של המשטרה לבקשת חוגג להיפגש עם קרוב המשטרה, חוגג מעורב "עד צוואר בפעילות פלילית רחבת היקף וסדרתית", והתמונה העובדתית נגדו "חמורה, מוצקה ונשענת על אדנים יציבים".

לפני כחודשיים נעצר חוגג, יחד עם תשעה חשודים נוספים אחרי שנתיים של חקירה בפרשה מסועפת שכונתה 'המשחק הגדול'. חוגג חשוד בשורה של עבירות כלכליות שעיקרן נוגעות למרמה כלפי משקיעים בעסקי הקריפטו שלו, בהיקף של 290 מיליון דולר.

כמו-כן, חוגג חשוד בעבירות מין ומוסר שונות ובהן: צריכת זנות מקטינה, החזקת מקום לשם זנות, פרסום והצגת תועבה, בעילה אסורה בהסכמה, הבאת אדם לידי מעשה זנות, אספקת סמים ואלכוהול לקטינות, מעשה סדום, סחר בבני אדם, מעשים מגונים, פגיעה בפרטיות והחזקת פרסומי תועבה של קטינות. חוגג מכחיש את החשדות נגדו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker