רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יעל בלקין

לורי פוסטר

"לפעמים אדם מתנהג בצורה לא ישרה כי הוא נמצא בסביבה שמקדמת חוסר יושר"

לורי פוסטר, ד"ר לפסיכולוגיה באוניברסיטת צפון קרולינה, התייחסה בוועידה לכלכלה התנהגותית של TheMarker לדרכים שבעזרתן ניתן לתקן התנהגויות של אנשים ■ "בדרך כלל אנשים שלא אומרים את האמת לא מתייחסים לעצמם כרמאים - צריך להזכיר להם את הערכים שלהם"

רותם שור, מייסד ושותף בסטארט-אפ Medisaf, בוועידה לכלכלה התנהגותית של TheMarker

"אנשים לא מנהלים נכון את משטר התרופות שלהם - ומתאשפזים בבית חולים"

רותם שור, מייסד ושותף ב-Medisafe, התייחס בוועידה לכלכלה התנהגותית של TheMarker לסיבה שבגללה הוקם הסטארט-אפ ■ "ראינו כי מי שעושה שימוש במערכת שלנו מראה שיפור גם בנטילת התרופות וגם בהתמדה לאורך זמן"

לירז מרגלית

"נעשים עלינו אין-סוף ניסויים הבוחנים מה מעורר אותנו לפעולה"

לירז מרגלית, חוקרת התנהגות וקבלת החלטות בעידן הדיגיטלי, הסבירה בוועידה לכלכלה התנהגותית כי מי שמעצב את הסמארטפון - או את המסך - שולט על מה נראה, ומהן הבחירות המוצעות לנו ■ "המכשירים בכיסנו מעצבים את מחשבותינו"

מאט סטולר

"תחת אובמה היה קשה לגרום לאנשים להבין שמשהו בכלכלה לא עובד - הגעתו של טראמפ חשפה את הכאוס"

מאט סטולר בכנס הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker: "אם אתם מעל גיל 40, הניסיון שלכם עוצב בשנות ה-80, ה-90 ושנות ה-2000 המוקדמות. דברים אז נראו כאילו הם עובדים טוב. אבל אם אתם מתחת לגיל 40 ראיתם עולם אחר לגמרי. הניסיון שלכם הוא אחר"

ד"ר הדס מלדה–מצרי

"חשבו שאני המנקה": הפוסט המטלטל של אחת מ-20 הנשים ששינו את פני הרפואה הישראלית

הדס מלדה-מצרי: "כשחיילת אמרה שהיא לא מוכנה להיכנס לרופאה האתיופית המסריחה הזאת וכשטיס בדרגת אלוף משנה לא רצה להיבדק על ידי, את זה כבר לא יכולתי לשאת, הדמעות חנקו אותי ותחושת העלבון טיפסה במעלה הגרון"

פאנ"ל"מתכננים ולא בונים: הרפורמה בהיתרי הבנייה מחכה לממשלה החדשה"

ועידת הנדל"ן "לא יכול להיות שאעשה תוכנית מתאר, ואז יגידו לי 'תעשה גם שיתוף ציבור'"

הדברים נאמרו על ידי עודד גבולי, מהנדס העיר תל אביב לשעבר, במסגרת וועידת הנדל"ן של TheMarker ■ בכירים אחרים הצטרפו אליו במחאה על הקשיים בקבלת היתרי בנייה ■ סמנכ"לית מינהל התכנון לרגולציה ברישוי ובנייה: "לא זורקים את חוק התכנון והבנייה לפח"

פאנל ראשי ערים

ועידת הנדל"ן ראש העיר דימונה: "אמרו לי שאני מטורף. אם ברמת גן לא רוצים תושבים, אנחנו ניקח אותם"

ברמת גן ובקדימה-צורן חוששים כי הרחבת היישובים תפגע באוכלוסייה, ואולם ראש העיר דימונה העיד: "חתמתי על הסכם גג. אמרו לי שאני מטורף, שזה לשלש את דימונה בעשור. ירדנו מ-16% אבטלה ל-6.5%"

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, בוועידת הנדל"ן

ועידת הנדל"ן "הארנונה - מס מעוות, שקפא על השמרים ומגלם כאוס מוחלט"

מנכ"ל משרד הפנים טוען כי "משברים הם הזדמנות אדירה להובלת שינוי משמעותי", וקורא לעבור לשיטה של רשויות אזוריות: "רשות של 4,000-3,000 תושבים מטרטרת מנגנונים, והממשלה צריכה לייצר אינסוף אנרגיה ותשומת לב כדי להתמודד איתן"

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין

ועידת הנדל"ן ראש העיר בני ברק כינה את כרמל שאמה "פרעה", ראש העיר ר"ג נטש את הפאנל

"גם פרעה אמר 'פן ירבה'" - כך השיב ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין - לראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן, בפאנל שעסק במשבר הדיור ברשויות המקומיות ■ "תתבייש לך ראש העיר, יהודי עם כיפה קורא ליהודי פרעה?", זעם שאמה הכהן, ועזב את המקום לקול מחיאות כפיים מהקהל

יניב גרטי

מנכ"ל אינטל ישראל: "חברות צריכות להיות מעורבות חברתית - אחרת הן ייפגעו בטווח הארוך"

יניב גרטי התייחס בכנס 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן של מגזין TheMarker, לחשיבות החינוך הטכנולוגי והצורך בגיוון כשמגייסים עובדים ■ "ככל שנצליח לקבץ אנשים מרקעים שונים, ככה יש לנו את הסיכוי הגדול ביותר לשרוד מהפכות"

איור סתימת פיות

"לא באמת יכולתי לסרב": עם קצת כסף והרבה דיסקרטיות - כך מעלימים עובדות בהריון

בשקט בשקט, מתפתחת תופעה בעייתית: מקומות עבודה מציעים לעובדת הרה להתפטר בתמורה לכמה משכורות על החשבון, בתנאי שתחתום על הסכם סודיות. מי שמסרבת עלולה למצוא את עצמה בלי עבודה - ועם מוניטין של "עושה צרות"

פייני סוקניק בכנס הדורות הבאים של TheMarker

כנס הדורות הבאים "החברה החרדית היתה הרבה זמן בהתגוננות, היום זה כבר לא המצב"

פייני סוקניק, מקימת עמותת "באשר תלכי", התייחסה בכנס הדורות הבאים של TheMarker לשינוי שעוברת החברה החרדית ■ "כל עוד מתייחסים אלי כבעיה אני לא אהיה חלק מהפתרון, צריך לשתף פעולה ולעשות את המקסימום כדי להגיע לשילוב"

פרופ' לורנס קוטליקוף

כנס הדורות הבאים "אסור להסתמך על פוליטיקאים שנהפכים לשרים בתחומים שבהם אין להם ניסיון"

לורנס קוטליקוף, פרופ' לכלכלה באוניברסיטת בוסטון, טוען שהבעיה העיקרית כיום היא ההתערבות של פוליטיקאים בנושאים כלכליים ■ "ארה"ב עושה ניהול חשבונות גרוע והיא בעצם בפשיטת רגל. כל פוליטיקאי מגלגל את הבעיה הלאה"