תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

סיכום שבועי מהזוית הטכנית (28/11) - FXCM ישראל

השבוע הנוכחי עמד בסימן היחלשות הדולר והשיאים החדשים בשוקי המניות, כאשר השוק היפני התבלט במיוחד. רגע לפני שמתחיל החודש האחרון של השנה, הנה סיכום שבועי של הנכסים שעשו את השבוע בשוק הפיננסי העולמי. מחלקת המחקר של FXCM ישראל

הניקיי מכוון ל-16,000
שוק המניות היפני התפוצץ בשבועיים האחרונים מעלה, בעיקר הודות להיחלשות הין ונתוני מקרו חיוביים שפורסמו ביפן. לאחר שפרץ מעל הגבול העליון של משולש שתחם את התיקון מאז יוני, ב-14,820, המדד זינק מעלה במומנטום חזק והעפיל מעל כל סדרת השיאים היורדים, והוא כעת באזור השיא של מאי, מעט מתחת ל-16,000. הפריצה הזו איששה את חזרתו של השוק השורי. היעד הבא הוא השיא של מאי ב-15,932, ולאחר מכן 16,000 ו-16,550.

הדולר-ין פורץ מתוך המשולש וממריא מעלה
אם רוצים להבין את הסנטימנט החיובי בשוק המניות היפני צריך להסתכל על הגרף של הדולר-ין. כאמור, כל פיחות בין מסייע לעידוד שוק המניות המקומי ועל כן ישנה קורלציה ישירה בין היחלשות הין לבין מדד הניקיי. גם כאן, לאחר שפרץ מעל לגבול העליון של המשולש שמתהווה מאז מאי, הצמד הבעיר מנועים וטס מעלה מעל השיאים של ספטמבר (100.5) ואוגוסט (101.5). כעת הצמד בוחן את השיא ב-102.5 ולאחר מכן המטרה תהיה השיא של מאי ב-103.8.

הנפט לא מצליח להתאושש ושובר מטה
ניסיון ההתאוששות של הנפט נגדע מהר מאוד, כאשר נתקל ב-95.5, הקו העליון של הערוץ שתוחם את הירידה החדה מאז הפסגה של אוגוסט השנה ב-112. כעת הנפט גם מחשב להישבר מתחת לקו התמיכה העולה המחבר את התחתיות מאז יוני 2012. רמת התמיכה הבאה תהיה השפל של יוני ב-91.1 ולאחר מכן הרמה העגולה של 90.

הדולר-שקל לא מצליח לשמור על המומנטום החיובי
הדולר-שקל פרץ מעלה בשבוע שעבר מתוך תבנית המשולש, אבל המומנטום היה קצר מועד והצמד נתקל בהתנגדות באזור 3.57 והתהפך חזרה מטה והוא כעת שוב בסכנת שבירה מטה. כעת הצמד בוחן את הצטלבות קווי המשולש ב-3.52 ולאחר מכן יבחן את הגבול התחתון של הטווח ב-3.5070 וב-3.50.