תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

סיכום שבועי מהזוית הטכנית (25/11) - FXCM ישראל

תנודתיות שיא נרשמה השבוע בשוקי המניות ובשוקי המט"ח, וזאת על רקע האיתותים הסותרים מצד הבנק הפדרלי לגבי המשך מדיניות ההרחבה. מי שהושפע מכך בעיקר היה הדולר. אנחנו מגישים לכם ניתוח טכני עדכני של הנכסים שעשו את השבוע בשוק הפיננסי העולמי.

האירו-דולר עשוי לרדת לשפל נוסף
הדולר היה במוקד המסחר בשבוע החולף, וזאת על רקע האיתותים הסותרים מצד הבנק הפדרלי לגבי המשך מדיניות ההרחבה. בעקבות כך, התנודתיות בצמד הנזיל בשוק המט"ח העולמי, האירו-דולר, זינקה לשמיים. אם קצת לחזור לאחור, הרי שאנחנו עדיין במסגרת תיקון וזאת לאחר שהעלייה האחרונה הגיעה עד מעט מעל 1.380, בדיוק רמת פיבונאצ'י 61.8% בטווח הארוך של הירידה של 2011-2012. הצלע הראשונה של התיקון ירדה עד 1.328, בין רמת ה-SMA ל-100 יום ונסיגת פיבונאצ'י 50% של העלייה 1.287-1.382. בהחלט ייתכן כי אנחנו צפויים בפני עוד צלע דובית אחת, כדי להשלים תיקון בן 3 צלעות, ומכאן שיש לצפות לירידה לשפל נוסף מתחת ל-1.328. עלייה מעל השיא ב-1.357 תסתור תרחיש זה.

הנפט מנסה לקבוע תחתית זמנית
הנפט ממשיך לנוע בתוך הערוץ היורד הצר שתוחם את הירידה החדה מאז השיא ב-112 דולר לחבית. לאחר שמצא תמיכה זמנית ב-92.4, בהצטלבות של הגבול התחתון של הערוץ וקו המגמה המחבר את התחתיות מאז יוני, הנפט כעת מנסה לפרוץ מעל הגבול העליון של הערוץ. פריצה שכזו עשויה להכשיר את הקרקע לתיקון שורי רחב יותר, אולי לעבר אזור 96-97 כיעד ראשון.

 

הדולר-שקל פורץ מעלה ומכוון לעבר 3.60

לאחר שהתכנס בתוך משולש מאז ספטמבר, הדולר-שקל פרץ השבוע באופן משכנע את הגבול העליון של המשולש, וכעת נפתח פתח לתיקון רחב יותר כלפי מעלה. רמת ההתנגדות הבאה היא 3.57, השיאים של ספטמבר ואוקטובר. עלייה מעל רמה זו עשויה לדחוף את הצמד לעבר נסיגת פיבונאצ'י 61.8% של הירידה מהשיא באוגוסט, בדיוק ברמת המפתח הפסיכולוגית 3.60.

הניקיי שוב שורי. האם בדרכו ל-16,000
הניקיי, מדד המניות המוביל בבורסה בטוקיו, התבלט השבוע מבין המדדים בעולם. ניתן לראות בגרף את חשיבות הפריצה מעלה שביצע המדד. לאחר שנסחר בתוך משולש שהפעיל לחץ כבד כלפי מטה ועיכב את כל המגמה השורית, המדד פרץ מעלה והמריא. המדד גם העפיל מעל השיאים של אוקטובר, ספטמבר ואוגוסט, ובכך שבר את מבנה התיקון מהשיא מעט מתחת ל-16,000. כעת אנחנו שוב בשוק שורי, כאשר הצפי הוא לטיפוס מעל הפסגה ב-16,000 ממאי.