רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מתי רעננתם לאחרונה את עקרונות המסחר?

על רקע הרוח הגבית הטובה בשווקים זה הזמן לשייף את יכולות המסחר ולחזור ליסודות: שיטה, ניהול סיכונים, ומשמעת, שלושת הרגליים שבעזרתם ניתן לייצר את הסיכוי להצלחה.

מסחר נכון מבוסס על עקרונות בריאים, אולם גם לסוחרים מנוסים כדאי מדי פעם לרענן את עקרונות המסחר: העובדה היא שהם מוקפים בגירויים אלקטרוניים של מידע שוחקת את התודעה ומרחיקה אותם מן הבסיס האיתן של העקרונות שממנו התחילו. התרחקות זו עלולה לפגוע ביכולת המסחר. לכן כל הזדמנות של חשבון נפש מקצועי (ואישי) מייצרת חיזוק לבסיס שלנו ויחד עם הניסיון הנצבר אנו הופכים לסוחרי משוכללים יותר.

ריכזנו עבורכם מספר 'המלצות מסחר' המתאימים לעת הזו, אבל בעצם לכל זמן. לגזור ולשמור:


אל תישאבו לשגרה
היזהרו מהתחושה שהשגרה הנוכחית בשווקים הפיננסיים תימשך לנצח. קל להניח שהגורמים שעזרו לייצר את המגמה החיובית ימשיכו לעשות זאת.

סחרו כמו בניסוי מדעי
עקרונות תהליך קבלת ההחלטות שלנו חייבים לעמוד בבסיס החלטות המסחר : לקנות, למכור, לעשות שורט, או להישאר מחוץ לנכסים מסוימים (כן, להישאר בחוץ היא גם החלטה). הצלחת תהליך קבלת ההחלטות כולו טמון ביכולתנו לשחזר את המעשה כאילו היה ניסוי מדעי. יש לשאוף לדעת מהם הגורמים שבהם אנו ניקח פעולה זו אחרת, כמה נסכן כאשר נפעל, מהי נקודת היציאה, האם אנו פועלים בחלקים, עם יעדים קבועים, או לא, ובמיוחד איך אנו מרסנים את 'מפלצת הרגשות' האורבת לנו בכל פינה. כרגע, למפלצת הזו קוראים "התלהבות", וראינו כדוגמתה פעמים רבות, כאשר זווית המדרגות העולות בגרף הנכסים שיקף אותה בצורה אופטימאלית.

קריאת המשך: נעים להכיר: רותם קוזי, סוחר יום במט"ח

נצלו את השקט הנוכחי
מדי חודש מתווספים לשוק לא פחות מאשר 200 מיליארד דולר במטבעות שונים המחפשים דרך להתבטא בעולם הפיננסי. מבחינת אקלים כלכלי רוב מדינות הדרום באירופה יצאו מן המיתון הרשמי, ומציגות מעל אפס נקודה צמיחה לעומת הצמיחה השלילית שהיינו מורגלים בה. גם ארה"ב צלחה את המשבר הפוליטי התורן, ובאסיה HSBC פרסמה סקר מנהלי רכש מעודד ביותר עבור סין. אפילו עיון בדוחות החברות הציבוריות שפורסמו ניתן לראות תוצאות מעניינות.

על רקע הרוח הגבית הטובה הזו נצלו את השקט הנוכחי ללמידה. מאחר ואין לחץ של שוק משתולל תנודתית שחרדות משחקות בו תפקיד, זה הזמן לשייף את היכולות ולחזור שוב ליסודות: שיטה, ניהול סיכונים, ומשמעת, נשארו שלושת הרגליים שבעזרתם ניתן לקצור הצלחה. רענון הכללים, בתוספת חידושי התקופה, והניסיון שנצבר מאז הרענון האחרון, הוא הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות. בעונה הבאה לא יהיה קל. רף הציפיות עלה ולכן עכשיו צריך לנצל את הזמן להתכונן.

 

בחזרה למדור "עולם של הזדמנויות"

 

רוצים להיות חלק מהכלכלה העולמית? פתחו חשבון מסחר ותתחילו לסחור במדדים המובילים.  

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#