תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הדולר ביום שאחרי: ניתוח טכני

ההסכם שנחתם בוושינגטון הביא לצלילת הדולר מול רוב המטבעות. מחלקת המחקר של FXCM מנתחת את הסיבות.

ההסכם הזמני שנחתם אתמול בוושינגטון גרם לגל אנטי-דולרי עז בשוק, והמטבע האמריקני החל לצלול כמעט מול כל המטבעות המשמעותיים בעולם. ירידות חדות נרשמו גם מול המטבעות האירופיים, מטבעות הסחורות והמטבעות האקזוטיים ושל השווקים המתעוררים. נראה שהגורמים כעת בשוק תומכים בהמשך היחלשותו של הדולר, הן בשל העובדה כי ההסכם שנחתם הינו זמני והן על רקע מינויה של ג'נט ילן, אשר תומכת בהמשך ההרחבה הכמותית. להלן ניתוח טכני של צמדי מט"ח מהקטגוריות השונות של שוק המט"ח העולמי כדי לבחון את תמונת המצב הטכנית של השטר הירוק.
האירו מעפיל לשיא חדש למול הדולר ומאיים על השיא של פברואר

האירו-דולר נמצא במגמת עלייה מאז השפל של תחילת יוני ב-1.275 והוא קובע כל העת שיאים גבוהים יותר. הזינוק ביממה האחרונה דחף את הצמד מעל השיא האחרון ב-1.363 וכעת הצמד בדרכו לבחון את השיא המשמעותי של פברואר ב-1.37. מבחינת תורת הגלים, נראה שאנו בתחילתו כעת של הגל החמישי והאחרון במגמת העלייה מ-1.275, ועל כן ייתכן שאנו לקראת סיומו של מהלך העליות הנוכחי לפני שנראה תיקון כלשהו.

 

הדולר האוסטרלי ממשיך לתקן את הירידה החדה מאפריל
ה-AUDUSD ממשיך לנוע כמצופה ולטפס עמוק יותר לתוך אזור התיקון שבין 0.95 ל-0.99. לאחר שטיפס עד ל-0.952 (נסיגת פיבונאצ'י 38.2% של הירידה הגדולה מאפריל), הצמד נסוג עד לרמת 0.93, שהיוותה התנגדות וכעת הוכיחה את עצמה כתמיכה. כעת הצמד טיפס מעל השיא האחרון והוא בדרכו לרמת פיבונאצ'י האמצעית (50%) ב-0.971. עוד לפני כן יצטרך הצמד לעבור את השיא של יוני ב-0.966.

 

הדולר-ין עדיין בתוך משולש
הדולר-ין ממשיך לנוע בתוך משולש הולך ומתכנס. מצד אחד, ניתן לשרטט סדרה של שיאים יורדים מהפסגה של מאי ב-103.7, ומצד שני ניתן לראות סדרה של תחתיות עולות מפברואר, וזה בעצם טיבו של משולש, המלמד על לחצים מאוזנים משני הכיוונים. כרגע גבולות המשולש הן בין 97 ל-99.8, ורק כאשר נראה פריצה משכנעת של אחת הצלעות נוכל להעריך את המהלך הבא של הצמד.


 

הלירה הטורקית מנסה לשבור את הדולר
בגזרת המטבעות האקזוטיים, מעניין לבחון את הלירה הטורקית מול הדולר. לאחר שלירה הטורקית צנחה בספטמבר לשפל רב-שנים (שיא של ה-USDTRY) ב-2.01, הצמד החל לתקן בחוזקה כלפי מטה, וכעת, על רקע הגל האנטי-דולר, הצמד עומד לשבור מתחת לקו העולה המחבר את התחתיות המשמעותיות מאז יולי. שבירה מתחת לקו זה תחשוף את ה-SMA ל-100 יום ב-1.95 ולאחר מכן את רמת הציר האופקית ב-1.943.